Správy

S akým balíkom bude hospodáriť Trnava? Mesto spoznalo návrh budúcoročného ROZPOČTU

Rozpočet mesta Trnavy na rok 2023 je navrhnutý ako prebytkový. Vyplýva to z návrhu, ktoré radnica zverejnila pred decembrovým rokovaním mestského zastupiteľstva, ktoré sa ním bude zaoberať.

Ilustračný obrázok k článku S akým balíkom bude hospodáriť Trnava? Mesto spoznalo návrh budúcoročného ROZPOČTU
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Bežný rozpočet je zostavený s prebytkom vo výške 3,460 milióna eur, kapitálový rozpočet je zostavený ako schodkový vo výške 15,436 milióna eur.

Aké budú príjmy?

Schodok kapitálového rozpočtu je vyrovnaný z prebytku bežného rozpočtu a z príjmových finančných operácií. Saldo finančných operácií je zostavené kladné vo výške 12,137 milióna eur.

Bežné príjmy sú rozpočtované vo výške 71,576 milióna eur, kapitálové vo výške 16,570 milióna eur.

Prečítajte si tiež

Predpokladaný dlh

Výdavky sú rozvrhnuté v 21 programoch. Bežné výdavky sú rozpočtované vo výške 68,116 milióna eur, sú v nich plánované aktivity vyplývajúce zo samosprávnych funkcií mesta a výdavky na prenesený výkon štátnej správy. Kapitálové výdavky sú rozpočtované vo výške 32,006 milióna eur.

Predpokladaná výška dlhu mesta k 31. decembru 2022 predstavuje 17,24 percenta vychádzajúc z očakávaných bežných príjmov roka 2022 a predpokladaného čerpania úverových akcií.

V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy nesmie výška dlhu prekročiť 60 percent skutočných bežných príjmov predchádzajúce­ho roka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM