BTW Správy Samospráva

Samospráva chce spoplatniť cesty v Trnavskom kraji

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja odsúhlasili zámer spoplatniť vybrané cesty II. a III. triedy.

Ilustračný obrázok k článku Samospráva chce spoplatniť cesty v Trnavskom kraji
Zdroj: facebook.com/ Ján gajdošík

Samospráva bude rokovať s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a podieľať sa na príprave spoplatnenia úsekov ciest. Rozhodli o tom poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na svojom mimoriadnom zasadnutí v stredu 29. júla.

Aby bolo na opravy

„Trnavský kraj má záujem na spoplatnení vybraných úsekov ciest druhej triedy pre nákladné vozidlá medzinárodnej tranzitnej dopravy s cieľom získať finančné prostriedky na opravy ciest a zvýšiť kvalitu života obyvateľov obcí najviac dotknutých fenoménom využívania ciest nižšej kategórie ako obchádzkových trás,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Podľa predsedu kraja má ísť predbežne o deväť úsekov v kraji. „Ide o úseky, kde existuje alternatíva k cestám druhej triedy. Cieľom je, aby neexistovala pre nákladné vozidlá obchádzková trasa a neničili nám cesty nižšej triedy s úmyslom vyhnúť sa plateniu mýta,“ doplnil.

Čo s obchvatmi

V rámci mandátu od poslancov bude predseda kraja rokovať s ministerstvom aj o cestách prvej triedy a riešení obchvatov miest a obcí v Trnavskom kraji. „Týka sa to predovšetkým úsekov Trnava – Holíč, dopravnej situácie v Hlohovci a úseku Medveďov – Galanta,“ informoval predseda samosprávneho kra­ja.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM