Iné športy

Silový trojboj v Trnave: Svetový rekord Maďara Mészárosa, Oláh na 11. priečke

V Malom Ríme ukázali svoju formu silní muži. Skvelý výkon podal Ondrej Oláh z Fiľakova, ktorý sa umiestnil v absolútnom poradí jedenásty.

Ilustračný obrázok k článku Silový trojboj v Trnave: Svetový rekord Maďara Mészárosa, Oláh na 11. priečke
Zdroj: TASR

V nedeľnom predpoludňajšom programe na WUAP MS v silovom trojboji sa súťažilo v tlaku na lavičke RAW. Najlepší výkon v Mestskej športovej hale v Trnave podal maďarský reprezentant László Mészáros, ktorý vytlačil 280,5 kg a stal sa s novým svetovým rekordom absolútnym víťazom spomedzi všetkých 52 zúčastnených pretekárov.

Čech Vlastimil Kužel vyhral svoju váhovú kategóriu do 110 kg s výkonom 247,5 kg a v celkovom poradí obsadil druhú priečku. „Irfan Muhič z Bosny a Hercegoviny na lavičke potlačil 255 kg, čo síce vo váhovej kategórii do 140 kg stačilo len na druhé miesto za Mészárosom, ale v celkovom poradí pri prepočte cez hmotnostný koeficient skončil tretí,“ uvádza tlačová správa.

Najlepší Slovák Ondrej Oláh z Fiľakova sa umiestnil v absolútnom poradí jedenásty.

Druhý najľahší pretekár dňa, ktorý štartoval v kategórii do 67,5 kg, zatlačil 150 kg a získal titul majstra sveta. Bodku za šampionátom urobila popoludňajšia súťaž v tlaku na lavičke v superdresoch.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM