Samospráva

Škrtali sa poslanecké kreslá v Hlohovci i Piešťanoch: V Trnave ponechali terajší stav

Zastupiteľstvá v Hlohovci a Piešťanoch budú mať v nasledovnom volebnom období menej poslancov. V Trnave sa dohodli na ponechaní terajšieho stavu.

Ilustračný obrázok k článku Škrtali sa poslanecké kreslá v Hlohovci i Piešťanoch: V Trnave ponechali terajší stav
Foto: Dominika Handzušová

V Hlohovci a Piešťanoch bude v nasledujúcom volebnom období rokov 2018–2022 v mestských zastupiteľstvách menej poslancov ako doteraz.

Posledné zasadnutia zastupiteľstiev pred prázdninami odsúhlasili v Hlohovci zníženie poslaneckých kresiel o 6 zo súčasných 23 na 17 a v Piešťanoch o 4, zo súčasných 21 na 17.

V Trnave sa poslanecký zbor dohodol na ponechaní terajšieho stavu, odsúhlasil 31 poslaneckých postov.

Pre mestá v rozmedzí od 20 001 do 50 000 obyvateľov obce zákon o obecnom zriadení umožňuje voľbu 15 až 25 poslancov. Hlohovec má v súčasnosti 21 121 obyvateľov a Piešťany 28 102 obyvateľov.

V Piešťanoch a Hlohovci sa dohodli

V Piešťanoch boli na zasadnutí zastupiteľstva vo štvrtok 28. júna vznesené aj návrhy na zníženie na 15 poslancov (poslanec Marián Urbánek) a 19 poslancov (poslanec Michal Hynek). Nakoniec dostal najväčšiu podporu návrh poslanca Michala Fialu. V Hlohovci sa proti návrhu radnice znižovať poslanecký stav vyslovili poslanci Miroslav Začko a Milan Domaracký.

V Trnave vsadili opäť na maximálny možný počet poslancov určený zákonom. Ten umožňuje určiť počet pre mestá s počtom obyvateľov od 50 001 do 100 000 v rozpätí od 19 do 31 poslancov. Trnava má v súčasnosti 64 102 obyvateľov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM