Správy

Skvelý projekt v Seredi: Mesto rozdalo obyvateľom 140 ovocných stromčekov

Záujem bol o jablone, hrušky, marhule, broskyne, nektárinky, čerešne i slivky. Obyvateľom ich rozdali v druhej polovici októbra.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý projekt v Seredi: Mesto rozdalo obyvateľom 140 ovocných stromčekov
Zdroj: Mesto Sereď

S veľkým záujmom sa v tomto roku v Seredi stretla ponuka radnice na darovanie ovocných stromov občanom. Poskytla až 140 kusov drevín v hodnote 1 369 eur na úžitok i zlepšenie životného prostredia v meste, informovala o tom hovorkyňa Zuzana Slahučková.

Záujem ich prekvapil

„Seredčania dostali možnosť mestský úrad požiadať o mladé stromčeky do svojich záhrad. Prekvapili nás žiadosti záhradkárov, ktoré začali prichádzať takmer okamžite po zverejnení informácie. Z pôvodných piatich druhov ovocných stromov sme preto rozšírili ponuku na sedem, záujem bol o jablone, hrušky, marhule, broskyne, nektárinky, čerešne i slivky. Rozdali sme ich v druhej polovici októbra,“ uviedla s tým, že povinnosťou občanov je teraz postarať sa o stromy tak, aby do pár rokov rodili a prinášali úžitok.

Sereď podobný projekt s názvom Adoptuj si lipu realizovala v roku 2021, keď rozdala obyvateľom 72 sadeníc lipy malolistej a v tom istom roku na jar založila aj svoj ovocný mestský sad.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM