Barbara Dallosová Rôzne

Slovenka ubytovala ukrajinskú rodinu, reakcie ju dorazili: ŠIKANA zo strany susedov!

Na mladú Ukrajinku s trojročným dieťaťom verbálne útočia susedia. Slovenka, ktorá ju u seba ubytovala, neskrýva zúfalstvo.

Ilustračný obrázok k článku Slovenka ubytovala ukrajinskú rodinu, reakcie ju dorazili: ŠIKANA zo strany susedov!
Zdroj: TASR/AP

Slováci reagujú

Ako sa dalo očakávať, post na súčasnú a pálčivú tému nezostal bez odozvy. Komentáre pribúdali v stovkách. A ako sa rovnako dalo očakávať, názory boli plné emócií a rôznili sa.

Na jednej strane spektra sú komentujúci, ktorí matku podporili. Vo viacerých prípadoch sa dokonca ozvali Trnavčania s tým, či ubytovateľka a ukrajinská rodina nepotrebujú s niečím pomôcť.

„Že sa nehanbia, takto osočovať nešťastných ľudí. Že má auto? No a čo? Veď oni neutekajú zo svojej domoviny pred chudobou ale pred vojnou, veď doma im išlo o život. Bože ľudia, buďme ľuďmi.“ stojí v jednom z komentárov.

Ozvali sa však aj komentujúci, ktorí sa postavili skôr na stranu spomínaných susedov, než na stranu autorky príbehu.

Často argumentovali tým, že Ukrajinci prichádzajú na dobrých autách a pôsobia solventne. Niekoľkí komentujúci tiež obvinili Trnavčanku z toho, že jej gesto je falošné a urobila ho iba pre príspevok od štátu.

„A teraz sa sťažujete alebo chválite, asi vám tiež zavoňala odmena za vašu humanitu, susedia majú pravdu. Slovač urobí všetko pre prachy, nebojíte sa covidu? Tubery? Osýpok? Úbohá chudobná Ukrajinka, asi sa rozplačem,“ rozčúlila sa pod príspevkom iná komentujúca.

Našli sa aj ľudia, ktorí lavírovali medzi týmito dvomi protipólmi. V komentároch zdôrazňovali, že Ukrajincom treba pomôcť, ale nie na úkor životnej úrovne Slovákov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM