Júlia Vargová Rôzne Správy

Spravte niečo pre seba a životné prostredie: Trnava láka na Dni zdravia

Tohtoročné Dni zdravia budú zamerané aj na zmenu nášho myslenia vo vzťahu k životnému prostrediu.

Ilustračný obrázok k článku Spravte niečo pre seba a životné prostredie: Trnava láka na Dni zdravia
Zdroj: TASR

Trnavské Dni zdravia sa budú niesť v duchu zmeny myslenia nielen vo vzťahu k vlastnému zdraviu, ale aj k životnému prostrediu. Informovala o tom radnica na svojom webe v súvislosti s podujatím, ktoré je naplánované od 19. do 22. júna.

„Samozrejme, ani tento raz nebudú chýbať na radnici poradenské služby, merania, odbery vzoriek vody a preventívne vyšetrenia poskytované Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Či je náš krvný tlak v norme, si budeme môcť overiť aj na piatich stanovištiach Strednej zdravotníckej školy v centre mesta a dozvieme sa viac aj o správnej starostlivosti o detské zúbky či zubnú protézu,“ láka mesto a dodáva, že návštevníci sa dozvedia aj ako sú na tom s podielmi tuku, svalov a vody v organizme.

So zástupcami Slovenského červeného kríža si budete môcť oprášiť vedomosti o poskytovaní prvej pomoci alebo sa naučiť, ako treba postupovať v situáciách, keď je ohrozené zdravie či život človeka.

Odpovede na otázku, kam speje zdravie našich detí v 21. storočí, môžeme hľadať vo štvrtok 20. júna o 17:30 v Kalokagatii. Na nádvorí radnice cvičiteľka jogy predvedie ukážky cvičenia pre zdravý chrbát a na pláne je aj podujatie Mesto pre všetkých zamerané na osvetu a poradenstvo v oblasti zdravotného znevýhodnenia.

Dni zdravia vyvrcholia Ekofestom, z ktorého je výťažok vždy venovaný na výsadbu zelene v meste.

Proti medzinárodným reťazcom podnecujúcim nadspotrebu zaťažujúcu životné prostredie a masovej produkcii lacného nekvalitného oblečenia, za ktorou často stojí detská práca, je zameraný druhý ročník Trnavského dňa dizajnu na Nádvorí.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM