Monika Hanigovská Rôzne Futbal

Srdcia fanúšikov Spartaka bijú pre veľké gestá: Krvou pomôžu Rudolfovi i deťom

Fanúšikovia Spartaka sa opäť chystajú darovať najcennejšiu tekutinu. Krv poputuje do nemocníc a pomôže aj veľkému fanúšikovi Spartaka zo Šaštína i autistickým deťom.

Zdroj: YouTube.com

Fanúšikovia trnavského Spartaka opäť pustia žilou tam, kde je to najpotrebnejšie. Už po 45-krát sa vydajú darovať krv tým, ktorí to najviac potrebujú. Súčasne finančne pomôžu aj zariadeniu pre deti s autizmom v Hrnčiarovciach.

Na posledný piatok v januári (25.1.) je naplánovaná ďalšia edícia darovania „červeno-čírnej“ krvi nesúca meno legendárneho hráča veľkej Trnavy Laca Kunu.

Prídu aj zástupcovia hráčskej kabíny

„Tradične prídu aj zástupcovia hráčskej kabíny morálne podporiť túto ušľachtilú tradíciu svojich priaznivcov. PR manažér Peter Žember privedie Erika Grendela a Mareka Janečku, ktorí darovať kvôli tréningovému zaťaženiu v prípravnom období nemôžu, ale svojou prítomnosťou iste spríjemnia krvácanie pod lekárskou asistenciou personálu Národnej transfúznej služby v trnavskej nemocnici,“ povedal pre náš portál Štefan Horváth, gen. sekretár o.z. Bíli Andeli.

„Krvou naplníme v prvom rade zásoby pre trnavskú nemocnicu, potom aj spádové nemocnice kraja v Galante, Piešťanoch, či v Skalici. Potom aj koncové nemocnice v Bratislave, teda napríklad Národný onkologický ústav, pretože tam sú liečení pacienti aj z nášho kraja,“ informoval vedúci lekár NTS Trnava Ján Šiška.

Pomôžu nielen vernému fanúšikovi

Časť krvi z tejto fanúšikovskej aktivity je venovaná aj konkrétnym ľuďom. V tomto prípade fanúšikovi Spartaka zo Šaštína, 46-ročnému Rudolfovi, ktorý je pacientom v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. „Za Spartakom cestuje nielen do Trnavy a po Slovensku, ale absolvoval aj výjazdy v Európe. Bol napríklad v Bukurešti, naposledy v Mostare. Posledný víťazný zápas s Anderlechtom už nedopozeral kvôli ochoreniu celý, ale Spartak mu robil radosť celý rok,“ priblížil osud jeho kamarát František.

„Okrem krvi poskytnú fanúšikovia aj podporu občianskemu združeniu Na trati v Hrnčiarovciach. To založili rodičia detí s autizmom a do prevádzky ide práve v týchto dňoch, no chýbajú mu ešte finančné prostriedky na vybavenie a spustenie plnohodnotnej činnosti,“ informoval Štefan Horváth.

OBRAZOM: Tradičné darcovstvo krvi fanúšikov Spartaka počas rokov
37
Galéria
Zdroj: Štefan Horváth

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM