Kultúra

Štartuje Trnavská hudobná jar: Skvelé zážitky prinesie počas víkendových koncertov

Milovníci kvalitnej hudby si opäť prídu na svoje. Na čo sa môžu tešiť počas Trnavskej hudobnej jari?

Ilustračný obrázok k článku Štartuje Trnavská hudobná jar: Skvelé zážitky prinesie počas víkendových koncertov
Zdroj: Región Trnava

„Festival Trnavská hudobná jar oslavuje najznámejšieho rodáka, skladateľa Mikuláša Schneidra-Trnavského a jeho súčasťou sú štyri koncerty v zaujímavých priestoroch v Trnave. Klenoty velikánov hudobného romantizmu zaznejú už túto nedeľu 26. marca o 19.00 h tónmi huslí a violončela v podaní Varga Quartett z Viedne v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave,“ informuje mesto Trnava.

Sériu festivalových koncertov si užijeme počas víkendov v apríli, máji aj v júni.

Tešiť sa môžeme aj na sobotu 20. apríla. O 19.00 hodine rozoznie Zrkadlovú sálu klavirista Miloš Biháry s koncertom s názvom Rande s virtuózom. V nedeľu 28. mája si užijeme vystúpenie talianskej klaviristky Gaia Federica Caporiccio spolu so sopranistkou Larissou Alice Wissel.

Prečítajte si tiež

„Posledný zo série koncertov s najpočetnejším obsadením odohrá Trnavský komorný orchester a Miešaný spevácky zbor Tirnavia v nedeľu 11. júna o 20.00 h v Bazilike sv. Mikuláša z roku 1421, ktorá stojí na najstaršom obývanom mieste v Trnave. Koncert Duchovná hudba bratov Haydnovcov a Wolfganga Amadea sa koná a rovnako ako aj predchádzajúce koncerty bude verejnosti prístupný s predajom vstupeniek na mieste,“ dodáva mesto Trnava.

Skvelá príležitosť

Festival organizuje mesto v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom Zaži v Trnave a Bachovou spoločnosťou na Slovensku.

„Ide o jednu z mála príležitostí vychutnať si v meste plnom histórie diela z vrcholného obdobia hudby. Okrem Trnavskej hudobne jari sa počas augusta a septembra každoročne konajú aj Trnavské organové dni, ktoré okrem chrámovej hudby odkazujú hlavne na vzácne kusy organu,“ informoval magistrát.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM