Správy Samospráva

Stredné školy v kraji prijmú viac žiakov: Župa otvorí aj nové odbory

Do stredných škôl v Trnavskom kraji by v novom školskom roku mohlo nastúpiť 3 721 žiakov. O tieto odbory je najväčší záujem.

Ilustračný obrázok k článku Stredné školy v kraji prijmú viac žiakov: Župa otvorí aj nové odbory
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V novom školskom roku môže Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prijať na svojich 45 školách 3 721 žiakov, čo je o 154 viac, ako sa tento rok pôvodne plánovalo. TASR o tom informoval riaditeľ krajského odboru školstva Stanislav Pravda.

Viac miest pre žiakov

„Počet miest sme zvýšili predovšetkým na stredných zdravotníckych školách, ktoré môžu prijať až o 31 praktických sestier viac. Otvárame dva nové odbory, prevádzkový chemik na Strednej odbornej škole chemickej v Hlohovci a odbor informačné a digitálne technológie na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Piešťanoch,“ doplnil Pravda.

Najviac študijných miest, konkrétne 2 660, je na stredných odborných školách. Nasledujú gymnáziá s počtom 706 žiakov a stredné zdravotnícke školy s 265 miestami. Stredné športové školy v kraji môžu prijať 90 študentov.

Top odbory

„Najväčší záujem majú žiaci o štúdium v študijných odboroch gymnázium, obchodná akadémia, bilingválne gymnázium, elektrotechnika a hotelová akadémia. Zvýšený záujem registruje samospráva o odbory barbier a agropodnikanie-kynológia,“ doplnil riaditeľ odboru školstva.

Až 25 škôl ponúka možnosť zapojenia sa do systému duálneho vzdelávania, pričom tento počet neustále rastie. Kraj žiakov motivuje balíkom výhod, ktorý obsahuje štipendiá či bezplatné cestovanie v prímestských autobusoch. Bilingválne štúdium ponúka päť stredných škôl, z toho tri gymnáziá a dve obchodné akadémie.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM