Rôzne

Štúdium na SPŠD v Trnave? Predstavenie odborov aj vyskúšanie práce rušňovodiča

Na železničnej stanici v Trnave a v priestoroch školy sa študentom predstavia možnosti štúdia s dopravným zameraním. Na záujemcov o štúdium čaká bohatý program.

Ilustračný obrázok k článku Štúdium na SPŠD v Trnave? Predstavenie odborov aj vyskúšanie práce rušňovodiča
Zdroj: TASR

Predstavenie možností štúdia s dopravným zameraním, ukážky povolaní v železničnej a cestnej doprave či kariérové poradenstvo budú tvoriť program podujatia Kam po skončení základnej školy – Študuj dopravu vo štvrtok 4. októbra v Trnave na železničnej stanici a v priestoroch Strednej priemyselnej školy dopravnej (SPŠD).

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok od 9.00 do 17.00 h. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

„Som rád, že aj týmto podujatím môžeme mladým ľuďom ukázať, že štúdium dopravy patrí k tým perspektívnejším odborom, v ktorých môžu uplatniť svoje schopnosti, zručnosti a talent. Dopravný priemysel bude neustále potrebovať kvalitných a cieľavedomých zamestnancov,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Program podujatia zahŕňa aj návštevu priestorov rušňa, nákladného vozňa, kamióna, autobusu a možnosti riadenia dopravy z pozície výpravcu alebo rušňovodiča na modelovej železnici.

Pripravené budú videoprojekcie, ukážky poskytnutia prvej pomoci, špeciálne okuliare simulujúce stav po užití alkoholu, simulátor prevrátenia vozidla a ďalšie zaujímavé aktivity.

Organizátori spojili akciu so „Župným dňom Trnavského samosprávneho kraja", a tak okrem študentov základných a stredných škôl privítajú aj ich rodičov, ktorí sa s odborníkmi môžu poradiť ohľadom voľby budúceho povolania svojich ratolestí.

„Akcia, ktorá sa koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR, návštevníkov opäť láka, aby sa stali budúcimi osobnosťami dopravy. Dopravu medzi stanicou a SPŠD zabezpečí turistický vláčik,“ doplnil Kováč.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM