Rôzne Komunálne voľby

Štyria kandidáti na primátora cítia diskrimináciu: Nepozvali ich do diskusie

Štyria kandidáti bez pozvánky vyjadrili nesúhlas k podujatiu Kto bude primátorom Trnavy. Diskusia sa má viesť len s niektorými kandidátmi na primátorské kreslo.

Ilustračný obrázok k článku Štyria kandidáti na primátora cítia diskrimináciu: Nepozvali ich do diskusie
3
Galéria
Zdroj: TASR

Nesúhlas so spôsobom a formou organizovania diskusie pod názvom Kto bude primátorom Trnavy vyjadrili spoločným vyhlásením štyria z ôsmich zaregistrovaných kandidátov na primátora. Reagovali tak na podujatie, ktoré na štvrtok podvečer pripravilo kultúrne centrum Malý Berlín v spolupráci s Denníkom N.

Organizátori oslovili na verejnú diskusiu iba polovicu zo všetkých kandidátov, ktorí sa rozhodli zabojovať o primátorské kreslo v Trnave.

Prečo nesúhlasia

„Nesúhlas vyjadrujeme predovšetkým preto, že na podujatie neboli pozvaní všetci ôsmi riadne a legitímne registrovaní kandidáti. Máme spoločný záujem na tom, aby mesto Trnava bolo otvoreným priestorom, v ktorom môžu zaznieť všetky relevantné názory. Ponúkaný formát diskusie však zabezpečuje možnosť prezentácie v priestore, v ktorom polovica názorov nemôže byť odkomunikovaná,“ uviedla za štvoricu nepozvaných nezávislá kandidátka Vanesa Šteinerová.

Okrem nej pozvanie do diskusie nedostali kandidáti Peter Ondrejka (nezávislý), Peter Tomeček (Národná koalícia) a Stanislav Žigmund (Strana rómskej koalície). Vo vyhlásení ďalej uviedli, keďže ide o verejné podujatie, že majú obavy z budúceho prípadného napadnutia volebného výsledku s poukázaním na takúto formu diskriminácie pri prezentácii vybraných kandidátov. Na nej nebola zaručená rovnosť príležitostí pre všetkých kandidátov. Žiadajú preto, aby bol aj ostatným kandidátom vytvorený obdobný priestor na prezentáciu názorov, postojov a programov.

Podporujú ich aj protikandidáti

Pod vyhlásenie pripojili svoje podpisy aj traja zo štyroch pozvaných kandidátov na štvrtkovú diskusiu v Malom Berlíne – Igor Válek (Smer-SD, SNS), Rastislav Mráz (Naše mesTTo) a súčasný primátor Peter Bročka (nezávislý), ktorý doplnil, že podporuje účasť všetkých kandidátov na diskusii, ale nemá obavy z budúceho prípadného napadnutia volebného výsledku. Kandidát Marián Galbavý (Priateľská Trnava) spoločné stanovisko nepodpísal.

Zoskupenie trnavských novinárov, ktorí organizovali diskusiu primátorských kandidátov v Trnave v roku 2010 a 2014, aktuálne hľadá miesto a termín na ďalšiu diskusiu, na ktorú pozve všetkých osem kandidátov.

OBRAZOM: Štyria kandidáti na primátora vyjadrili svoj nesúhlas
3
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM