Rôzne

Tajomná atmosféra pod Smolenickým zámkom: Čo prinesie Nočný Medokvas?

Víkendový večer v Smoleniciach bude patriť podujatiu Nočný Medokvas. Sledujte, na čo všetko sa môžeme tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Tajomná atmosféra pod Smolenickým zámkom: Čo prinesie Nočný Medokvas?
7
Galéria
Zdroj: Včelovina Smolenice

Jesenný festival medových nápojov sa začne v sobotu 15. októbra pod Smolenickým zámkom. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Trnava Alexander Prostinák.

Tajomný svet

Medokvas sa tradične koná trikrát do roka, na jar a v lete ho sprevádza živá hudba. Jesenná verzia festivalu sa odohráva po zotmení a má inú atmosféru.

„Tajomný svet vysvietených stromov, kríkov a bylín navodí odlišný zážitok a nočné podujatie si z roka na rok získava väčšiu obľubu,“ uviedol organizátor podujatia Pavol Kudláč.

Prečítajte si tiež

Návštevníci festivalu budú môcť ochutnať rôzne druhy slovenskej medoviny, medových nápojov a nebudú chýbať prehliadky priestorov výroby.

Aj pre deti

„Nočný Medokvas bude mať aj svoj vlastný bar, v ktorom namieša drinky Róbert Šajtlava, ktorý v roku 2019 získal ocenenie barovej osobnosti roka,“ doplnil Kudláč.

Podujatie sa odohráva v pozadí s vysvietenou siluetou Smolenického zámku. „Organizátori mysleli aj na deti, pre ktoré pripravili hry aj maľovanie na tvár. V záhrade nájdu návštevníci aj zaujímavé stánky s občerstvením, ako sú burgre, francúzske palacinky, slovenské buchty či klasické alebo vegetariánske tacos,“ informoval Prostinák.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Nočný Medokvas v Smoleniciach
7
Galéria
Zdroj: Včelovina Smolenice
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM