Dominika Handzušová Samospráva

Tamajka, Bročka a Kollár prevezmú žezlo: Kedy bude ustanovujúce zastupiteľstvo?

Novozvolení primátori v regióne Trnavy sa ujmú svojich funkcií zhruba v polovici decembra. V Trnave i Hlohovci strieda nezávislý kandidát doterajších nominantov KDH, v Piešťanoch bol bez príslušnosti k politickej strane aj predchádzajúci primátor.

Ilustračný obrázok k článku Tamajka, Bročka a Kollár prevezmú žezlo: Kedy bude ustanovujúce zastupiteľstvo?
Zdroj: TASR

V Trnave je ustanovujúce mestské zastupiteľstvo zvolané na piatok 12. decembra. Primátorské žezlo do Vladimíra Butka (KDH) preberie Peter Bročka (nezávislý). V Piešťanoch by sa malo konať vo štvrtok 11. decembra, vo funkcii strieda Miloš Tamajka (nezávislý) doterajšieho primátora Rema Cicutta (nezávislý).

Spolupráca na zlepšení mesta

Nový primátor Trnavy počíta s tým, že na rad príde aktualizácia rozpočtu na rok 2015, ktorý prijali poslanci na poslednom zasadnutí končiaceho zastupiteľstva. Nechce však v ňom presadzovať radikálne zmeny, podporu dostanú všetky dobré aktivity v prospech obyvateľov mesta. „Nepodpílime žiadny z aktuálnych projektov,“ uviedol Bročka k rozbehnutým investičným akciám a zopakoval, že s každým, kto chce zlepšiť mesto, nájde iste spoločnú reč. V najbližších dňoch sa začne zaoberať aj obsadením miest viceprimátorov, nateraz ešte nemá kandidátov na tieto posty. Rovnako bude predmetom rokovaní obsadenie rady mesta a poslaneckých komisií.

Nezávislí aj v Hlohovci

V Hlohovci sa bude konať zastupiteľstvo 12. decembra, no pôjde o rokovanie dosluhujúcich poslancov. Schvaľovať budú rozpočet mesta na 2015. Prvé zastupiteľstvo v novom volebnom období sa uskutoční v pondelok 15. decembra. Nový primátor Miroslav Kollár (nezávislý) prevezme funkciu od Petra Dvorana (KDH). „Prvé spoločné rokovanie máme za sebou a myslím, že sme nadviazali korektný profesionálny kontakt,“ povedal Kollár. Na programe ustanovujúceho zastupiteľstva sa spolupodieľa aj on, dovtedy sa uskutočnia rokovania o obsadení orgánov zastupiteľstva – mestskej rady a komisií. „Popri tom s prednostkou úradu musíme riešiť aj akútne veci, ktoré nemôžu byť odložené,“ dodal Kollár. V Hlohovci získali nezávislí kandidáti 19 poslaneckých kresiel, po dve majú KDH a SDS.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM