Správy

Ťažký zásah hasičov: Záchrana paraglajdistu zo stromu trvala 5 hodín!

Strom, na ktorom paraglajdista uviazol, sa nachádzal na ťažko dostupnom a strmom kopci a rástol nakrivo, terén bol pokrytý ľadovou škrupinou a šmýkal sa.

Ilustračný obrázok k článku Ťažký zásah hasičov: Záchrana paraglajdistu zo stromu trvala 5 hodín!
Zdroj: HaZZ

Trnavskí hasiči zachraňovali v nedeľu (13. 12.) paraglajdistu zo stromu v lokalite Buková pri Trnave. Muž uviazol v korune stromu vo výške asi 20 metrov, zásah komplikovali tma a mrznúce mrholenie. Uvádza to stránka Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na sociálnej sieti. Päť hodín trvajúci zásah označili ako jeden z najťažších.

Ťažký výstup

Strom, na ktorom paraglajdista uviazol, sa nachádzal na ťažko dostupnom a strmom kopci a rástol nakrivo, terén bol pokrytý ľadovou škrupinou a šmýkal sa. Výstup jednému z hasičov znemožňovala aj tma a hustá hmla.

„Paraglajdista nebol zranený, tepelný komfort mu zabezpečovalo vyhrievané oblečenie na baterky, ktoré mal na sebe. Hoci na strome strávil viac ako štyri hodiny, hasiči s ním celú dobu záchrany komunikovali a udržovali ho v psychickej pohode. Po spustení na zem bol prevezený k hasičskej sanitke, potom bol dopravený k jeho osobnému autu,“ opísal HaZZ.

Trnavskí hasiči, ktorí včera takmer 5 hodín zachraňovali paraglajdistu zo stromu, nám poslali foto po úspešne odvedenej...

Posted by Prezídium Hasičského a záchranného zboru on Monday, December 14, 2020
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM