Monika Hanigovská Rôzne

Témy, ktoré vás zaujali najviac: Najklikanejšie články celého týždňa

Je nedeľa a to je ten správny čas sa obzrieť za končiacim sa týždňom. Prinášame vám výber článkov, ktoré našich čitateľov zaujali najviac.

Ilustračný obrázok k článku Témy, ktoré vás zaujali najviac: Najklikanejšie články celého týždňa
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Pozoruhodný objav

Na doteraz neznámu vedutu Trnavy z 18. storočia upozornilo Západoslovenské múzeum. Zobrazenie Trnavy z roku 1775 objavila jeho pracovníčka na džbáne. Ten si nechali vyhotoviť drábi z Hornej brány. Džbán sa nachádza v zbierke Maďarského národného múzea v Budapešti a jeho fotografia je súčasťou novej publikácie Posthabánske keramické umenie. Pozrite sa o čo ide.

Anjelikovia

Bazilika sv. Mikuláša patrí medzi dominanty nášho mesta. Okrem svojej impozantnosti, či známeho obrazu Panny Márie Trnavskej, sa môže pochváliť aj napríklad dvomi zaujímavými sochami anjelikov, ktorí „vysedávajú“ na jednej z jej častí. Pozrite sa, čo predstavujú a kde ich nájdeme.

Najobľúbenejšie plemená

Verný priateľ, spoločník či strážca. Aj to pre mnohých Trnavčanov znamenajú psy. Trnava eviduje k 28. decembru 2016 presne 4189 psov. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, aké psie rasy sú medzi Trnavčanmi najobľúbenejšie? Prinášame vám zoznam aké plemená vedú v našom meste, nájdete ich v našom rebríčku.

Obnova parku

Známa lokalita nášho mesta, Park Janka Kráľa, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti katastrálneho územia Trnavy, medzi železničnou traťou a obytným územím Prednádražie a Špíglsál, sa má dočkať obnovy.

Rozpočet

Trnava uzavrela ku koncu roka svoju prvú, pilotnú kapitolu participatívneho rozpočtu. V pilotnej kapitole participatívneho rozpočtu v Trnave obyvatelia mesta rozhodli, že z mestských peňazí treba podporiť pätnásť projektov, s ktorými prišli sami Trnavčania. V našom meste sa však s rozpočtom ráta aj v roku 2017.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM