Iné športy

Tenisový turnaj v Trnave s NAJLEPŚÍM obsadením v histórii: Ťahákom bude Schmiedlová

Najväčší ženský tenisový turnaj na Slovensku bude mať najlepšie obsadenie v jeho histórii.

Ilustračný obrázok k článku Tenisový turnaj v Trnave s NAJLEPŚÍM obsadením v histórii: Ťahákom bude Schmiedlová
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Na dvanástom ročníku EMPIRE Tennis Academy Open 2023 z turnajovej série EMPIRE Tennis Tour (od 7. do 14. mája) sa predstaví až šesť tenistiek z elitnej svetovej stovky. Aj Slovenky Rebecca Šramková s Annou Karolínou Schmiedlovou budú ťahákom na harde v TC EMPIRE Trnava s dotáciou 100-tisíc amerických dolárov.

TOP 100

Naposledy sa turnaj uskutočnil v roku 2019, keď sa v Trnave z triumfu tešila Američanka Bernarda Perová. Následne sa podujatie neuskutočnilo tri roky pre covidovú krízu. Najvyššie postavenou hráčkou v pavúku dvojhry by mala byť česká tenistka Linda Fruhvirtová (58. v rebríč­ku WTA).

Z prvej stovky rebríčka nechýbajú ani Ruska Anna Kalinská (62.), Rakúšanka Julia Grabherová (78.), Talianka Lucia Bronzettiová (79.), Slovenka Schmiedlová (97.) a aj Češka Tereza Martincová (98.).

"Sme nadšení, že náš turnaj si vybrali spomínané hráčky, ktoré sú prísľubom kvalitného svetového tenisu. Veríme, že nielen tento menoslov, ale aj ďalšie hráčky budú magnetom pre tenisových priaznivcov, ktorí sú vítaní v našom areáli nielen v spomínanom májovom termíne,“ uviedol riaditeľ turnaja Miroslav Hlavna v tlačovej správe.

Podujatie je už pätnástym medzinárodným turnajom tenisovej série EMPIRE Tennis Tour 2022/2023, ktorý sa koná už od septembra 2022. Jej súčasťou boli aj štyri medzinárodné turnaje ITF WTT s dotáciou 60-tisíc amerických dolárov. Táto séria je historicky prvá na Slovensku.

Ďalšie Slovenky

Okrem Schmiedlovej, ktorá je víťazkou trnavského podujatia z roku 2014 a Šramkovej sú medzi prihlásenými aj Slovenky Kristína Kučová, Viktória Morvayová, Radka Zelníčková, Katarína Kužmová, či len 15-ročná talentovaná rodená Trnavčanka Renáta Jamrichová.

Zo zahraničných tenistiek chcú štartovať aj Nemka Tamara Korpatschová, Holanďanka Arantxa Rusová, Nemka Eva Lysová, Francúzka Kristina Mladenovicová, Ukrajinka Dajana Jastremská, či Britky Katie Swanová a Heather Watsonová.

Prihlásené Slovenky na EMPIRE Tennis Academy Open 2023:
Anna Karolína Schmiedlová (97.)
Rebecca Šramková (244.)
Kristína Kučová (365.)
Viktória Morvayová (370.)
Radka Zelníčková (475.)
Katarína Kužmová (521.)
Bianca Behúlová (528.)
Eszter Mériová (554.)
Katarína Strešňáková (605.)
Renáta Jamrichová (607.)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM