BTW Iné športy Šport Správy

Tenistky TC EMPIRE Trnava neobhájili titul. Vo finále ich porazili Slovanistky

Na domovských dvorcoch prehrali so Slovanom Bratislava 1:4. V súboji o titul rozhodli už dvojhry.

Ilustračný obrázok k článku Tenistky TC EMPIRE Trnava neobhájili titul. Vo finále ich porazili Slovanistky
Zdroj: TC Empire Trnava

Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová deklasovala Terezu Mihalíkovú 6:0, 6:0 a zvýšila náskok hostiek na 3:1. Víťazstvo Slovana spečatila Viktória Kužmová, ktorá si poradila s Annou Siskovou 6:4, 6:3.

Jedinou úspešou Trnavčankou bola Vivien Juhászová, ktorá porazila Janu Jablonovskú s výsledkom 6:2 a 6:1. Ostatné zápasy neskončili pre Trnavu priaznivo:

Radka Zelníčková – Michaela Hončová 6:7, 6:2, 1:6

Chantal Škamlová – Nikola Tomanová 2:6, 2:6

Tereza Mihalíková – Belinda Benčičová 0:6, 0:6

Anna Sisiková – Viktória Kužmová 4:6, 3:6

Vyjadrenia víťaziek

„Je super, že sa nám podarilo vyhrať extraligu. V pondelok sme prežili klinickú smrť. Som rada, že sme sa chytili a že sme dokráčali až k celkovému triumfu. Belinda bola neskutočná posila. Vôbec mi neprekážalo, že ona bola tímová jednotka a ja som bola v pozícii dvojky,“ uviedla Kužmová.

Benčičová si zápasy slovenskej extraligy užila: „Teší ma, že som pomohla Slovanu k zisku titulu. Hralo sa mi dobre, bola to super zábava. Neprekážalo mi, že na kurtoch neboli zberači loptičiek a museli sme si sami prehadzovať tabuľku so skóre. Vrátila som sa do čias, keď som hrala extraligu ako dorastenka. Celkovo hodnotím prípravu na Slovensku veľmi pozitívne.“ Svetová osmička sa na budúci týždeň predstaví na turnaji Bratislava Open.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM