Júlia Vargová Rôzne

Termín jarmoku je známy: Prvé informácie sú vonku, máme sa na čo tešiť

Na skvelú jarmočnú atmosféru sa môžeme tešiť aj tento rok. Začiatok septembra bude patriť obľúbenému Tradičnému trnavskému jarmoku.

Ilustračný obrázok k článku Termín jarmoku je známy: Prvé informácie sú vonku, máme sa na čo tešiť
48
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Termín konania Tradičného trnavského jarmoku 2019 je stanovený od 5. do 8. septembra, od štvrtka do nedele. Jarmok sa bude podľa informácií z mestského webu konať na uliciach: Dolné bašty (v úseku od okresného súdu až po múzeum), Paulínska, Dolnopotočná, Trojičné námestie, Hviezdoslavova, Hlavná, Trhová, Radlinského, Vajanského, (parkovisko pri Katastrálnom úrade), Radlinského (parkovisko pri Bernolákovej bráne), Park Antona Bernoláka.

Ako uvádza mesto, stánky s predvádzaním výroby ľudovo-umeleckých výrobkov v spojení s predajom budú umiestnené na Trojičnom námestí, Hlavnej ulici a Radlinského ulici. Komerční predajcovia budú umiestnení v lokalitách ulíc Dolné bašty, časť ulice Vajanského (v úseku od križovatky s Námestím SNP až po občerstvovacie centrum), Paulínska, Dolnopotočná, Trhová.

Ako ďalej informuje radnica, občerstvovacie centrá budú umiestnené na ulici Vajanského na parkovisku pri katastri a na parkovisku pri Bernolákovej bráne. K stánkom v týchto lokalitách budú umiestnené párty stany na prekrytie sedenia a stoly a lavice.

Na svoje si prídu aj tí najmenší, kolotoče nájdu na Dolnopotočnej. Na promo aktivity a zábavné atrakcie bude vyhradený priestor na Trhovej a v Parku Antona Bernoláka.

„Súčasťou kultúrneho programu Tradičného trnavského jarmoku 2019 bude historický sprievod, ktorý pred Radnicou otvorí jarmok, koncerty na Trojičnom námestí a akcia Stredovek pod hradbami,“ láka mesto dodávajúc, že projekt Stredovek pod hradbami zabezpečuje agentúra HECTOR.

Stavba stánkov pre predajcov a dovoz predajných zariadení sú povolené od stredajšieho poludnia. Povolený čas predaja v stánkoch komerčných predajcov a ľudovoumeleckých výrobcov je vo štvrtok a v nedeľu od 08:00 do 20:00 a v piatok a v sobotu 08:00 do 21:00.

Stánky s občerstvením, predaj balónikov, cukrovej vaty, langošov, pukancov, tekvicových jadierok, maku, orechov, mletej papriky, ovocia, zeleniny, korenín, byliniek, cukroviniek, trdelníkov, zemiakových špirálkov, zemiakových placiek, hot-dogov, varenej kukurice, mäsových výrobkov, údenín, syrov, syrových výrobkov, podplamenníkov, párancov, donutiek, šišiek a koláčov budú môcť byť otvorené vo štvrtok od 08:00 do 22:00, v piatok a v sobotu od 08:00 do 24:00 a v nedeľu od 08:00 do 20:00. Tieto hodiny platia aj pre prevádzku kolotočov.

Foto: ilustračné

Vychutnajte si atmosféru Tradičného trnavského jarmoku vo videu Mesta Trnava.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM