Júlia Vargová Kultúra Rôzne

To najlepšie z éteru: V Trnave sa začal trojdňový Festival rozhlasovej hry

Trnava je na pár dní hlavným mestom rozhlasu. Zaznejú tu skvosty Festivalu rozhlasovej hry.

Ilustračný obrázok k článku To najlepšie z éteru: V Trnave sa začal trojdňový Festival rozhlasovej hry
Zdroj: pixabay.com

Tri dni od pondelka budú v Trnave patriť Festivalu rozhlasovej hry, ktorý pripravil Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Odborná porota i verejnosť si budú môcť v rámci neho vypočuť 20 súťažných titulov v dvoch kategóriách – nad a do 30 minút.

Počúvanie súťažných hier, ktoré podľa hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej Slovenský rozhlas vytvoril za uplynulé dva roky, bude v pondelok od 9:00 do 16:30 v Divadle Jána Palárika a v Knižnici Juraja Fándlyho.

Na Gymnáziu Jána Hollého sa v rámci sprievodného programu bude v dopoludňajších hodinách konať workshop Naša zabudnutá klasika s Michaelou Materákovou a Adamom Hanuljakom a tiež beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým.

Na Gymnáziu Angely Merici sa študenti zase stretnú s rozhlasovými tvorcami Petrom Janků, Hanou Rodovou a Egonom Tomajkom. O 17:00 odštartujú v kultúrnom centre Malý Berlín v rámci projektu Rozhlas – Text – Javisko scénickú prezentáciu textov projektu Fórum mladých autorov 6.

Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované v divadle na 19:00 s hudobnou hosťkou Janou Andevskou, moderovať budú Jarmila Vitovičová a Štefan Chrappa.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM