Správy

Top 10 NAJHORŠIE hodnotených áut: Ktoré v testoch bezpečnosti totálne PREPADLI?

Automobilky sa radi chvália výsledkami, ktoré ich modely získali v hodnotení bezpečnosti. Niektoré však v testoch pohoreli. Ktoré autá skončili na chvoste rebríčka?

Ilustračný obrázok k článku Top 10 NAJHORŠIE hodnotených áut: Ktoré v testoch bezpečnosti totálne PREPADLI?
Zdroj: YouTube.com/Euro NCAP

5. Dacia Jogger

Model Dacia Jogger má výsledky agregované podľa spoločnej platformy s ďalšími modelmi značky. Auto získalo hodnodenie jedinej hviezdičky. Za ochranu posádky to bolo 70 %, ochranu detí 69 %, ochrana chodcov bola hodnotená 41 % a asistenčné systémy 39 %.

4. Dacia Spring

Testovaný bol základný model Dacia Spring, ktorý získal jednu hviezdičku z piatich. Za ochranu posádky to bolo 49 %, za ochranu detí 56 %, ochrana chodcov bola ohodnotená 39 % a asistenčné systémy 32 %.

3. Jeep Wrangler

Do testu sa dostal model Jeep Wrangler Sahara 4-Door Unlimited, ktorý získal jednu hviezdičku s hodnotením 50 % za ochranu posádky, 69 % za ochranu detí, 49 % si vyslúžila ochrana chodcov a 32 % asistenčné systémy.

2. Renault Zoe

Celkový výsledok nula hviezdičiek má Renault Zoe 80 kW electric ZEN. Ochrana posádky je na úrovni 43 %, ochrana detí 52 %, 41 % je pre ochranu chodcov a 14 % asistenčné systémy. ”Hoci model ZOE sa nenachádza na oficiálnych slovenských stránkach automobilky, na niektorých európskych trhoch sa ešte stále dá kúpiť ako nový,” upozornil portál.

1. FIAT Panda

Vrchol nelichotivého rebríčka patrí modelu FIAT Panda Easy 1.2 Fire. Auto nezískalo ani jednu hviezdičku. Ochrana posádky bola hodnotená na 45 %, ochrana detí 16 %, ochrana chodcov 47 % a asistenčné systémy 7 %.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM