Júlia Vargová Krimi

Tragická bilancia na cestách Trnavského kraja: Päť smrteľných nehôd za desať dní

Za uplynulých 10 dní prišlo o život na cestách Trnavského kraja päť ľudí. V okrese Galanta a Hlohovec dvaja, jeden v Senici.

Ilustračný obrázok k článku Tragická bilancia na cestách Trnavského kraja: Päť smrteľných nehôd za desať dní
5
Galéria

Ako informuje Krajské riaditeľstvo (KR) Policajného zboru (PZ) v Trnave na svojom facebookovom profile Polícia SR – Trnavský kraj, za uplynulých 10 dní prišlo o život na cestách Trnavského kraja 5 ľudí. Vodičov vyzýva, aby nepodceňovali jazdu autom a mali na pamäti, že môže ísť o život.

Polícia vyšetruje aj tragickú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok večer na križovatke medzi Matúškovom a Hornými Salibami v okrese Galanta.

„23-ročný vodič z Nitry viedol VW Passat po ceste tretej triedy v smere od Diakoviec na Horné Saliby. Na križovatke medzi obcami pravdepodobne nezastavil na stopke a vošiel do jazdnej dráhy kamiónu idúcemu po hlavnej ceste. Náraz osobné auto prevrátil a vyhodil mimo cestu,“ uvádza KR PZ v Trnave.

„22-ročný spolujazdec z Nitry na prednom sedadle utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Ďalší 24-ročný spolujazdec, ktorý sedel vzadu, utrpel ťažké zranenia,“ ozrejmujú policajti a dodávajú, že polícia začala trestné stíhanie z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví, no presné príčiny a okolnosti nehody vyšetruje.

Polícia pripomína, že auto nie je na zábavu. Šoférovanie je rovnako náročná práca, ako každá iná a vyžaduje si neustálu koncentráciu.

Podľa tvrdenia polície v žiadnom inom odvetví nezomiera toľko ľudí, ako v cestnej premávke. „Preto k vedeniu vozidla pristupujte zodpovedne, tak aby vaši príbuzní nemuseli páliť na cintoríne o jednu sviečku navyše,“ apeluje KR PZ v Trnave na vodičov.

Foto: Ilustračné

Tragická bilancia na cestách kraja: Päť smrteľných nehôd za desať dní
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM