Krimi

Tragická nehoda neďaleko Trnavy: Vodič prežil, spolujazdkyňa zomrela v sanitke

Podľa polície vodič dostal šmyk a narazil do stromu. V aute sedel aj syn 41-ročnej ženy, ktorá zraneniam podľahla.

Ilustračný obrázok k článku Tragická nehoda neďaleko Trnavy: Vodič prežil, spolujazdkyňa zomrela v sanitke
3
Galéria

V aute Volvo sa viezli traja ľudia. Vodič, 41-ročná spolujazdkyňa a jej 22-ročný syn. V utorok 30. novembra krátko pred 19.00 h havarovali pri prejazde úsekom medzi obcami Kaplná smerom na Cífer. O nešťastnej udalosti informovala trnavská polícia na sociálnej sieti.

„Na rovnom úseku cesty nezvládol riadenie a na mokrom povrchu dostal s autom šmyk. Volvo prešlo plynule mimo cestu vpravo a narazilo do stromu. Policajti namerali 43-ročnému vodičovi po nehode v dychu alkohol. Hodnota bola tesne pod 1 promile,“ uvádza polícia.

Z miesta nehody boli všetci traja prevezení na ošetrenie do nemocnice.

„Transport však nezvládla ťažko zranená žena, ktorá viacerým zraneniam ešte v sanitke podľahla. S ťažkými zraneniami nohy, panvy a ďalších vnútorných zranení skončil aj jej syn. Vodič utrpel drobné zranenia a v nemocnici bol jednorazovo ošetrený,“ priblížila polícia.

Ďalšie udalosti

Dopravní policajti okolnosti dopravnej nehody naďalej vyšetrujú a vo veci začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia závažnejším spôsobom v súbehu s ublížením na zdraví s následkom ťažkej ujmy. Alkohol pri nehode bude podľa polície pre vodiča priťažujúcou okolnosťou.

„Zákon v tomto prípade stanovuje pre tieto trestné činy hornú sadzbu odňatia slobody až na 5 rokov,“ dodáva krajská polícia v Trnave.

V súvislosti s tragickou nehodou policajti apelujú, aby ste zbytočne neriskovali. „Ak potrebujete súrne odvoz, nikdy si nesadajte k vodičovi, ktorý je pod vplyvom alkoholu. Nielen v cudzom aute sa riadne počas jazdy pripútajte a zbytočne neriskujte. Kombinácia zníženej viditeľnosti, snehových prehánok, mokrej vozovky si vyžaduje za volantom zodpovedný prístup, iba tak prídete všetci do cieľa živí a zdraví,“ pripomína polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Tragická nehoda medzi obcami Kaplná smerom na Cífer
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM