Rôzne

Traja akcionári TAVOS poslali Petrovi Bročkovi otvorený list: Toto sa v ňom píše!

Predsedovi dozornej rady TAVOS, trnavskému primátorovi Petrovi Bročkovi, bol poslaný otvorený list. Prečítajte si, čo sa v ňom píše.

Ilustračný obrázok k článku Traja akcionári TAVOS poslali Petrovi Bročkovi otvorený list: Toto sa v ňom píše!
Zdroj: TASR

Zástupcovia akcionárov Trnavskej vodárenskej spoločnosti, a. s., (TAVOS) – starostka obce Madunice Alena Jelušová, primátor Piešťan Miloš Tamajka a primátorka Vrbového Ema Maggiová poslali predsedovi dozornej rady (DR) TAVOS, primátorovi Trnavy Petrovi Bročkovi, otvorený list. Je výzvou na zastavenie stavby s názvom Dobudovanie kanalizácie v obci Kátlovce.

Čo sa píše v liste?

Dôvodom boli medializované informácie o závažných podozreniach na úmyselné konanie a pochybenia vedenia spoločnosti, z ktorých môžu akcionárom TAVOS hroziť rozsiahle škody. V liste sa píše, že obsah objednávok a fakturácie, zverejnených na webe obce a TAVOS nasvedčuje, že spoločnosti hrozí finančná ujma.

„Nakoľko bol organizačnou zmenou zrušený úsek kontroly TAVOS a doteraz nebol zriadený, máme dôvodnú pochybnosť o objektívnosti vnútorného prešetrenia evidentne nevýhodne uzatvorených zmlúv s viac ako dvojnásobnou cenou kanalizácie oproti obvyklej cene,“ uviedli signatári otvoreného listu. Žiadajú predsedu DR, aby zabránil možným vážnym škodám. Dodali, že zároveň požiadajú príslušné orgány SR o prešetrenie prípadu.

Bročka reaguje

Bročka v reakcii uviedol, že už v uplynulom týždni dal pokyn v TAVOS na zhromaždenie všetkých potrebných podkladov ohľadom zmeny investičného plánu TAVOS. Na ich základe zvolá mimoriadne zasadnutie DR, kde sa k veci vyjadria aj jej členovia. „Súbežne som dal vypracovať porovnanie cien porovnateľných akcií,“ dodal Bročka.

V TAVOS je situácia už niekoľko mesiacov napätá po tom, ako na poste predsedu DR vystriedal dovtedajší podpredseda Bročka Miloša Tamajku. Medzi nimi vznikol spor o obsadenie vrcholných pozícií v spoločnosti.

Tamajku odvolalo mimoriadne valné zhromaždenie v máji tohto roku, zástupcovia akcionárskych obcí zároveň z DR odvolali aj primátorku Vrbového Maggiovú, oboch pre stratu dôvery. Tamajka na zasadnutí dal návrh aj na odvolanie starostu Kátloviec Pavla Johanesa, s tým však valné zhromaždenie nesúhlasilo. Na uvoľnené posty v DR zvolili akcionári starostu obce Bučany Šebastiána Lančariča a starostu Veľkých Kostolian Gilberta Lišku. Trnava je najväčším a Piešťany druhým najväčším akcionárom TAVOS.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM