Rôzne

Trh, dobroty a aj prednášky: Trnava ožije včelárskym festivalom

Včelársky trh, tvorivé workshopy a prednášky o včelárstve sa už tretíkrát udomácnia na trnavskej radnici v rámci Trnavského včelárskeho festivalu.

Ilustračný obrázok k článku Trh, dobroty a aj prednášky: Trnava ožije včelárskym festivalom
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Piatok 2. septembra a sobota 3. septembra sú vyhradené nielen včelárom a priateľom včiel, ale i milovníkom prírody a sladkého medu, uviedol Martin Štrbka za organizátorov z trnavskej organizácie Slovenského zväzu včelárov.

Prednášky a aj dobroty

Zámerom podujatia je prezentácia práce miestnych včelárov, popularizácia včelárskeho remesla, zlepšenie povedomia ľudí o prínose včiel a včelárov pre krajinu.

„Je príležitosťou nájsť si svojho lokálneho dodávateľa medu a včelích produktov, ochutnať medové pivo, najlepšie medoviny či medové sladkosti a zároveň nazrieť do čarovného sveta včiel. Tých, ktorí majú záujem o odbornejšie informácie o chove včiel, ich spolužití s človekom a zmenách v prírodnom prostredí, čakajú zaujímavé prednášky najlepších odborníkov v zasadačke mestského zastupiteľstva,“ uviedol Štrbka.

Prečítajte si tiež

Včelí trh

Hovoriť sa bude okrem iného o včelárení podľa prejavov včelstva na letáči, tiež o jeho sťažených podmienkach, prevencii a tlmení chorôb včiel či súčasných problémoch v praktickom včelárení.

Tradičný včelí trh sa bude konať na pešej zóne na Hlavnej ulici, kde množstvo producentov ponúkne svoje výrobky. Témou tohto ročníka podľa Štrbku bude liečba včelími produktmi. V rámci nej je pripravený krst knihy o apiterapii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM