Šport Správy

Trnava bude Európskym mestom športu 2020: Úspešne obhájila kandidatúru

Trnava obhájila svoju kandidatúru a v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bude Európskym mestom športu 2020: Úspešne obhájila kandidatúru
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Ocenenie Európske mesto športu jej udelila hodnotiaca komisia ACES Europe (Federácia európskych hlavných miest a miest športu) pri Európskej únii v Bruseli po aprílovej návšteve. O výsledku rozhodnutia komisie samosprávu informoval prezident ACES Europe Gian Francesco Lupattelli.

Lupattelli vo svojom liste vyzdvihol, ako Trnava ide príkladom v oblasti športu, a ocenil tamojšie športoviská i športové programy a aktivity.

"Získanie titulu je signálom, že v rámci podpory športu ideme v Trnave dobrým smerom. Pre naše mesto to zároveň znamená lepšiu východiskovú pozíciu pri uchádzaní sa o financie na investície do športovej infraštruktúry a zviditeľnenie sa doma i v zahraničí,“ povedal primátor Peter Bročka.

Tieto kroky z dlhodobého hľadiska podľa neho povedú k vybudovaniu zázemia a vhodných podmienok na športovanie pre všetkých Trnavčanov bez ohľadu na vek či výkonnosť a zlepšeniu povedomia o zdravom životnom štýle.

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v novembri v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli.

Na podujatí sa stretnú nositelia ďalších ocenení vydávaných komisiou. Budapešť, tohtoročné Európske hlavné mesto športu, odovzdá titul Malage. Budúcimi Európskymi hlavnými mestami športu budú Lisabon (2021) a Haag (2022), ktoré na ceremónii predstavia svoje projekty na nasledovné roky. Okrem Trnavy spomedzi slovenských miest ocenenie Európske mesto športu predtým získali Michalovce (2019), Nitra (2018), Banská Bystrica (2017) a Košice (2016).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM