Rôzne

Trnava bude hostiť veľvyslanca Holandského kráľovstva: Vysadia tisíc vzácnych tulipánov

Do Malého Ríma zavíta veľvyslanec Holandského kráľovstva. Ten s primátorom Trnavy zasadí tulipány. Pozrite si kompletný program návštevy.

Ilustračný obrázok k článku Trnava bude hostiť veľvyslanca Holandského kráľovstva: Vysadia tisíc vzácnych tulipánov
Zdroj: TASR

Workshop Slovensko na ceste k Smart Cities na bicykli za účasti veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku Henka Cora van der Kwasta bude vo štvrtok 4. októbra hostiť Trnava.

Súčasťou podujatia bude aj sadenie cibuliek tulipánu odrody Slovensko. Informovala o tom Elena Ursínyová z úseku komunikácie a marketingu Kancelárie primátora Trnavy.

Podujatie odštartuje o 9.00 h na trnavskej radnici cyklistickou prehliadkou mesta Trnavy, na ktorej bude sprevádzať účastníkov workshopu primátor Peter Bročka.

Z radnice sa účastníci podujatia presunú k záhonu vedľa Kostola sv. Jakuba, kde holandský veľvyslanec a primátor Trnavy zasadia tulipány.

„Tisíc cibuliek unikátnej odrody tulipánu s názvom Slovensko vyšľachtenej práve pre tento účel venovalo našim občanom Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva pri príležitosti oslavy 25. výročia vzniku Slovenskej republiky,“ uviedla Ursínyová.

Ako ďalej doplnila, záhon rovnakých tulipánov pokrstil v apríli v Bratislave aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Cykloprehliadka mesta sa skončí približne o 10.00 h na nádvorí radnice. Organizátorom workshopu je Smart Cities klub v spolupráci s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva na Slovensku, mestom Trnava a ďalšími partnermi.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM