Správy

Trnava chce zmodernizovať verejné osvetlenie: Dočká sa JEDENÁSŤ ulíc

Jedenásť trnavských ulíc má dostať nové osvetlenie. Mesto vyčlenilo vyše 1,7 milióna eur.

Ilustračný obrázok k článku Trnava chce zmodernizovať verejné osvetlenie: Dočká sa JEDENÁSŤ ulíc
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Od augusta do októbra tohto roku chce trnavská radnica zrekonštruovať a zmodernizovať verejné osvetlenie na 11 uliciach mesta. Na tento účel je vyčlenených 1,764 milióna eur bez DPH, v súčasnosti hľadá prostredníctvom verejného obstarávania (VO) dodávateľa prác.

Ako sa uvádza vo vestníku VO, pri modernizácii prichádza k zmene filozofie napájania a ovládania verejného osvetlenia. Nové svietidlá majú byť vybavené systémom na spínanie, stmievanie a monitoring.

Vybrali ulice

Systém bude komunikovať s riadiacimi jednotkami, výmena svietidiel bude na niektorých uliciach spojená aj s výmenou stožiarov, prípadne i zemnými rozvodmi.

Na projekt boli vybrané nosné a najdlhšie ulice Trnavy, napríklad na Bučianskej bude 33 nových svetelných bodov, na Hlbokej 60 a Rybníkovej 49.

Na Trstínskej sa vymení 84 svietidiel na jestvujúcich stožiaroch, na Ulici Terézie Vansovej bude 42 nových svetelných bodov, na Tamaškovičovej 36 a na Kollárovej 100. Na Ulici Vladimíra Clementisa 134 nových stožiarov nahradí súčasný stav, nových svetelných bodov bude 205.

Záujemcovia sa môžu hlásiť do 2. júna.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM