han Rôzne

Trnava je HITOM internetu: Môže za to vianočné osvetlenie. ZÁVIDÍ nám ho celé Slovensko!

Aj keď sa kvôli pandémii nekonajú adventné trhy, pešiu zónu v centre Trnavy zdobí v tomto roku nová vianočná výzdoba. Je lákadlom mnohých Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Trnava je HITOM internetu: Môže za to vianočné osvetlenie. ZÁVIDÍ nám ho celé Slovensko!
8
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj , Facebook.com/Krásy Prírody

Pozornosť púta hlavne aleja 55 nasvietených stromov, Trnavčania sa tešia na svojich večerných vychádzkach aj trojmetrovým anjelom na balkóne radnice či novému dekóru vianočného stromu.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism pozýva ľudí pozrieť si najkrajšie vianočné miesta v krajskom meste i okolí, uviedol jej zastupujúci výkonný riaditeľ Alexander Prostinák.

„Na Hlavnej ulici v Trnave je jedna z najkrajších vianočných výzdob tohto roku na Slovensku. Záber na vianočný stromček s novým osvetlením za posledné dva týždne ovládol sociálne siete. V centre mesta je každý podvečer mnoho ľudí, aj napriek tomu, že sa nekonajú adventné trhy. Od 17. decembra je znovu otvorená aj mestská veža, takže si možno prísť pozrieť túto atmosféru z výšky. Otvorené bude každý deň od 10.00 do 19.30 h," uviedol Prostinák.

Lákajú aj Smolenice

Kúsok od Trnavy v Smoleniciach majú v medovinárstve Včelovina vianočný stromček postavený z drevených debničkových včelích úľov. „Výšku má asi sedem metrov, najkrajší je v podvečer, keď sa rozsvieti v medovo žltej farbe a na vrchole žiari hviezda ako z nočnej oblohy," hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva.

Ďalším typom netradičného vianočného stromčeka je ten v Šenkviciach, v miestnom vinárstve Karpatská Perla je postavený z vínových fliaš. „V našom vinárstve už tretí rok dotvára vianočnú atmosféru ekologický vianočný stromček, pravý vinársky," uviedla majiteľka Margita Šebová.


Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Vianočné osvetlenie v Trnave
8
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM