Správy

Trnava má slovenský UNIKÁT: Otvorili tam prvé stredisko pre elektronické športy!

Prvé špecializované stredisko pre elektronické športy na Slovensku otvorili na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Chcú sa v ňom venovať aj mladým talentom.

Ilustračný obrázok k článku Trnava má slovenský UNIKÁT: Otvorili tam prvé stredisko pre elektronické športy!
Zdroj: Unsplash.com

V priestoroch fakulty masmediálnej komunikácie (FMK) bude slúžiť pre tréning e-športových tímov, výučbu i podujatia a e-športové turnaje. Informoval o tom PR fakulty Peter Krajčovič.

Špičkové vybavenie

Stredisko ponúka špičkové vybavenie, zároveň je k dispozícii pre študentov študijného programu Teória digitálnych hier.

Podobné strediská sú vybudované napríklad na univerzitách v Toronte alebo Litve.

Prečítajte si tiež

Venovať sa budú aj talentom

„Elektronické športy v dnešnej dobe patria nielen medzi populárne voľnočasové aktivity, ale aj medzi elitné zamestnania,“ uviedol Michal Kabát z FMK, ktorý sa výučbe elektronických športov venuje. Hranie hier prináša aj možnosť rozvíjať organizačné schopnosti a tzv. mäkké zručnosti.

„Chceme sa venovať mladým talentom, podporovať ich a spolupracovať aj so širšou verejnosťou, komunitou odborníkov a prepájať akademické prostredie s praxou,“ doplnil Kabát.

UCM v Trnave patrí k európskym univerzitám, na ktorých študenti skúmajú digitálne i klasické hry, ich psychológiu, marketing či tvorbu. Napriek primárne teoretickému zameraniu poskytuje študijný program Teória digitálnych hier poslucháčom spektrum aktivít a predmetov, ktoré rozširujú ich zručnosti a uplatniteľnosť v rýchlo expandujúcej oblasti. Väčšina z nich vznikla a funguje na podnet študentov. Okrem toho sa študenti venujú aj vývoju digitálnych hier a ich využitiu v edukačnom procese.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM