Monika Hanigovská Rôzne

Trnava s odkazom antického Grécka: Olympiáda ukázala nadané deti aj lákavý program

Centrum Trnavy zažilo slávnostné otvorenie Olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2018. Predstavili sa na nej šikovní športovci. Organizátori pripravili lákavý program, FOTO a VIDEO.

Ilustračný obrázok k článku Trnava s odkazom antického Grécka: Olympiáda ukázala nadané deti aj lákavý program
34
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

V Malom Ríme odštartovalo 20. júna na Trojičnom námestí slávnostné otvorenie podujatia s názvom Olympiáda detí a mládeže KALOKAGATIA 2018. Ceremoniál sa niesol v duchu starovekého Grécka a zrodu olympijských hier.

Tamojšieho podujatia sa zúčastnili žiaci a žiačky základných škôl v SR, pozvanie prijali aj účastníci zo zahraničia. Atmosféra „pohltila“ nielen nadaných športovcov ale aj širšiu verejnosť. Lákavý program si môžete pozrieť v našej priloženej fotogalérii a videogalérii.

Atmosféru podujatia dotvárali aj antické postavy zaodeté do zlatej farby. Tie predviedli na verejnosti rôzne tedajšie známe športové disciplíny.

O výbornú atmosféru sa postarala aj rytmická bubnovačka, či napríklad vystúpenie známeho folklórneho súboru Trnavček, ktorý zaspieval slovenskú hymnu.

Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Malý Maratón aj fanfára Spartaka

Počas otváracieho ceremoniálu zaznela aj hymna trnavského klubu Spartaka Trnava, ktorá poslúžila ako tzv. otváracia fanfára Kalokagatie 2018. Olympiáda v ten istý deň priniesla aj tzv. Malý Maratón. Bežci ukázali svoju kondičku na 4,2 km dlhej trati.

Organizátormi podujatia boli Slovenská asociácia športu na školách, o.z. Kalokagatia na Slovensku, Trnavský samosprávny kraj, Mesto Trnava, Trnavský olympijský klub, Krajský klub SAŠŠ a okresné kluby SAŠŠ, školy, školské zariadenia, športové kluby a ďalšie telovýchovné subjekty v Trnavskom kraji.

Zdroj: Dnes24.sk
OBRAZOM: Atmosféra Olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2018
34
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM