Správy

Trnavčania sa dotknú budúcnosti: Vyskúšajú si BEZPLATNÚ jazdu vodíkovým autobusom

V januári sa v Trnave uskutoční odborný workshop k vodíkovej doprave. Jeho súčasťou budú aj bezplatné jazdy vodíkového autobusu na jednej z liniek MHD.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania sa dotknú budúcnosti: Vyskúšajú si BEZPLATNÚ jazdu vodíkovým autobusom
Zdroj: Mesto Trnava

Tri dni od 10. do 12. januára sa budú môcť Trnavčania bezplatne voziť v linke mestskej autobusovej dopravy č. 16. V rámci Stredoeurópskej Hydrogen Bus Roadshow im bude v rámci predvádzacej jazdy k dispozícii vodíkový autobus. Informuje o tom radnica.

Ďalšie aktivity

Spolu s 12-metrovým vozidlom bude pre záujemcov otvorená aj mobilná čerpacia stanica na vodík, dočasne umiestnená v dopravnom areáli na Seredskej ulici v miestnej časti Modranka.

V roku 2024 tam plánujú prevádzkovať trvalú vodíkovú čerpaciu stanicu spolu s elektrolyzérom na výrobu vodíka.

Uskutoční sa aj workshop o prínosoch bezemisnej vodíkovej mobility, na ktorom vyhodnotia skúšobnú prevádzku autobusu a načrtnú víziu bezemisnej dopravy pre Trnavu i Slovensko.

Prečítajte si tiež

Trasa vodíkového autobusu

Podujatie pripravuje Hydrogen Europe v spolupráci s Národnou vodíkovou asociáciou Slovenska (NVAS) a partnermi – mestom Trnava, prevádzkovateľom autobusovej dopravy Arriva, dodávateľom plynov Messer Tatragas a areálom Empark. Okrem Slovenska sú zapojené do roadshow Česká republika, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko.

Zastávky vodíkového autobusu na linke č. 16:
Nemečanka, Trstínska – Skladová, Trstínska – Cukrová, Š. Moyzesa – Tibenský, Š.Moyzesa, Botanická – Jednota, Prednádražie – Botanická, J. Bottu, Študentská – ZŠ, Študentská – Orion, Hospodárska, Železničná stanica, Kollárova, Sladovnícka, Bernolákova – Kriváň, Bernolákova, Koniarekova – ŽOS, Vozovka, Belgická, Nová, Nová – TMT, Nová – OC OBI

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM