Správy

Trnavčania, žijete v rodinnom dome? Štartuje jesenný zber konárov zo záhrad

Množstvo Trnavčanov v týchto dňoch vykonáva tradičné záhradné práce. Už o pár dní sa budú môcť zbaviť orezaných konárov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavčania, žijete v rodinnom dome? Štartuje jesenný zber konárov zo záhrad
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

„Začína sa jesenný zber orezaných konárov zo záhrad rodinných domov. V sobotu 1. októbra od 7.00 h sa uskutoční na Kopánke I. a II., Vodárni, Zátvore (v lokalite Bučianskej, Rybníkovej, Šrobárovej vrátane týchto ulíc), na Kočišskom, Oravnom, Medziháji a Farárskom,“ informuje mesto Trnava.

Kedy a kde?

V sobotu 8. októbra od 7.00 sa budú konáre zbierať v Modranke. Už o týždeň neskôr 15. októbra od 7.00 na Špíglsáli ohraničenom ulicami Ružindolskou, Hospodárskou a Parkom Janka Kráľa vrátane uvedených ulíc.

Posledný zber nás čaká v sobotu 22. októbra na Tulipáne, časti Vajslovej doliny od Trnávky smerom k Tulipánu, Ulici B. S. Timravy, Kollárovej a Športovej.

„Prosíme občanov, aby v dátumoch prislúchajúcich k ich bydlisku vyložili do 7.00 h konáre a orezy zo stromov pred svoje rodinné domy a po odbere vyčistili verejné priestranstvo od popadaných zvyškov. Zberové vozidlo prejde po každej ulici iba jedenkrát. Jemný bioodpad zo záhrad ako pokosená tráva, lístie, vetvičky, slama, podrvené orezy kríkov a stromov s maximálnym rozmerom 20 cm a bioodpad z domácností sa vo vyššie uvedených termínoch nezbierajú. Naň sú určené hnedé nádoby BRKO pri rodinných domoch,“ vyzvalo mesto Trnava.

Prečítajte si tiež

Mesto zároveň zverejnilo upozornenie, že zber v lokalite KOPÁNKA I. a II. v termíne 1. októbra 2022 NEBUDE prebiehať v nasledovných uliciach:

  • Hajdóczyho prebiehajúca rekonštrukcia ulice v úseku 2.etapa a 4.etapa (k dispozícii je zberný dvor na Cukrovej ulici);
  • Legionárska (k dispozícii je zberný dvor na Cukrovej ulici);
  • Jánošíkova (k dispozícii je zberný dvor na Cukrovej ulici);
  • Školská (k dispozícii je zberný dvor na Cukrovej ulici);
  • Lovecká (k dispozícii je zberný dvor na Cukrovej ulici);
  • Maximilina Hella (obyvatelia môžu umiestniť konáre a orezy zo stromov na ul. M. Benku, tak aby bola zachovaná prejazdnosť komunikácie a výjazdy z RD);
  • M. Koperníka (obyvatelia môžu umiestniť konáre a orezy zo stromov na ul. M. Benku, tak aby bola zachovaná prejazdnosť komunikácie a výjazdy z RD);
  • Krajná prebiehajúca rekonštrukcia ulice v dĺžke cca 300 metrov od križovatky s ul. J. Hlubíka (obyvatelia môžu umiestniť konáre a orezy zo stromov na ul. J. Hlubíka a Ľudovú, tak aby bola zachovaná prejazdnosť komunikácie a výjazdy z RD ).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM