han Správy

Trnavská fakulta dostala finančnú podporu: KAM pôjde takmer 1,5 milióna?

Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave získala nenávratný finančný príspevok.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská fakulta dostala finančnú podporu: KAM pôjde takmer 1,5 milióna?
Zdroj: Facebook.com/FMK UCM v Trnave

Škole „odkleplo“ grant Ministerstvo kultúry SR v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu a na jar 2023 by malo začať fungovať kreatívne centrum.

Slúžiť bude na stimulovanie podpory udržateľnej zamestnanosti a tvorby pracovných miest v kultúrnom a kreatívnom priemysle, ako aj na rozvoj kreatívneho talentu a netechnologických inovácií.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 1,437 milióna eur, informoval o tom PR FMK Peter Krajčovič.

Na čo bude slúžiť?

Centrum má poskytovať služby inkubátora a akcelerátora, ako aj prezentáciu produktov a sieťovania s inými partnermi. „Hlavným zámerom je v spolupráci s mentormi z praxe vytvoriť inkubačný program pre záujemcov o podnikanie alebo pre už začínajúcich či existujúcich podnikateľov pôsobiacich v sektore kultúrneho a kreatívneho priemyslu,“ uviedol prodekan pre rozvoj a vzťahy s verejnosťou FMK Andrej Brník.

Zo získaných prostriedkov fakulta prebuduje časť svojich priestorov na Skladovej ulici v Trnave, kde bude kreatívne centrum sídliť. Súčasťou bude vznik coworkingového priestoru, prednáškových a konferenčných miestností pre verejnosť a nového technického vybavenia štúdií vrátane ozvučenia, virtuálnej reality a 3D skenovania. Plánovaný termín začiatku prestavby je január 2022.

Témy, ktoré sú aktuálne na PRETRASE?⬇⬇⬇

Centrum chce poskytovať služby zamerané na podporu a rozvoj kreatívneho talentu, zručností a na uspokojenie dopytu po kreatívnej tvorbe v oblasti digitálnej produkcie hudby, hier a dizajnu, ako aj virtuálnu archiváciu kultúrnych pamiatok.

Ambíciou fakulty je v rámci neho zriadiť tzv. centrum digitálno-audiovizuálnych produktov, základňu na elektronické športy a prvé slovenské virtuálne múzeum s archiváciou historických artefaktov múzeí, kostolov, synagóg a iných kultúrnych inštitúcii pôsobiacich v Trnavskom kraji.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM