Rôzne Správy

Trnavská univerzita otvorila svoje brány: Výnimočne ocenila 10 študentov

Trnavská univerzita v Trnave otvorila svoj 27. akademický rok. Pri tejto príležitosti sa dostalo pocty desiatim študentom.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská univerzita otvorila svoje brány: Výnimočne ocenila 10 študentov
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavská univerzita (TU) otvorila svoj 27. akademický rok. Na jej piatich fakultách bude študovať 4600 študentov v dennej a externej forme štúdia, z nich 1300 nastupuje do prvého ročníku bakalárskeho štúdia.

Slávnostné otvorenie sa začalo omšou Veni Sancte v Bazilike sv. Jána Krstiteľa, ktorá bola postavená v 17. storočí ako súčasť pôvodnej Trnavskej univerzity (1635–1777). Po nej si študenti a pedagógovia pripomenuli prvého rektora obnovenej TU Antona Hajduka položením kvetov k jeho buste.

Za výnimočnú reprezentáciu školy

Rektor univerzity Marek Šmid pri tejto príležitosti, ako informoval PR manažér TU Jozef Žuffa, ocenil na akademickej ceremónii desiatich študentov za výnimočnú reprezentáciu školy v oblasti študijných, športových alebo voľnočasových aktivít.

„Bol medzi nimi Vladimír Hurban, ktorý reprezentoval Trnavskú univerzitu na národných a medzinárodných majstrovstvách v lukostreľbe, Juraj Valentovič bol ocenený za úspešnú reprezentáciu univerzity v zahraničí a prácu v univerzitnom buddy tíme, Katarína Sovíková získala ocenenie za študijné výsledky a opakovanú reprezentáciu na celoslovenskom kole študentskej vedeckej a o odbornej činnosti,“ uviedol Žuffa.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM