Správy

Trnavská univerzita s NOVINKOU: Je zakladajúcim členom MEDZINÁRODNEJ siete univerzít

Trnavská univerzita stála pri zrode Siete univerzít Trojmoria. Projekt spojí univerzity 12 krajín.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská univerzita s NOVINKOU: Je zakladajúcim členom MEDZINÁRODNEJ siete univerzít
Zdroj: Trnavská univerzita

Trnavská univerzita (TU) v Trnave je zakladajúcim členom medzinárodnej Siete univerzít Trojmoria (3SUN – The Three Seas University Network), ktorá bola v tomto týždni slávnostne uvedená v poľskom Lubline.

Má cieľ vybudovať základy udržateľného a stabilného partnerstva univerzít 12 krajín. Informoval o tom PR TU Matúš Demko.

Trnavskú univerzitu na ustanovujúcom zasadnutí reprezentovala prodekanka právnickej fakulty Michaela Moravčíková, členskými krajinami sú Poľsko, Bulharsko, Česká republika, Estónsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko a Rakúsko.

Čo je cieľom siete?

Sieť má byť nástrojom na nadväzovanie a udržiavanie pravidelných kontaktov, realizáciu spoločného výskumu a zavádzanie inovácií v oblasti kvality vzdelávania. Integrácia akademickej obce 12 krajín regiónu sa má dosiahnuť okrem iného prostredníctvom spolupráce pri komercializácii poznatkov a výmene skúseností z výučby a výskumu.

Iniciátorom vzniku siete je Katolícka univerzita Jána Pavla II. v Lubline. Na jej pôde sa uskutočnila po podpise memoranda vedecká konferencia Sieť univerzít troch morí k výzvam vedy a regiónu. Inauguračná prednáška rektora hostiteľskej školy Miroslawa Kalinowského bola na tému Krajiny Iniciatívy troch morí čelia výzvam modernej doby. Vystúpil aj poľský minister školstva a vedy Przemysław Czarnek.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM