Lucia Lauková Správy

Trnavská župa podporí stredoškolských učiteľov: Môžu získať STOVKY eur

Stredoškolskí pedagógovia v Trnavskom kraji môžu od nového školského roka získať finančný príspevok na štúdium.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská župa podporí stredoškolských učiteľov: Môžu získať STOVKY eur
Zdroj: TASR

Stredoškolskí učitelia pôsobiaci v krajských školách, ktorí si chcú zvýšiť kvalifikáciu, môžu požiadať župu o príspevok. Na štúdium môžu získať 350 eur za semester po dobu dvoch rokov

Okrem toho župa pokračuje v podpore učiteľov aj formou príspevku na bývanie. Cieľom je podpora a motivácia pedagogických zamestnancov stredných škôl v Trnavskom kraji.

Prečítajte si tiež

Nový motivačný program

„Už dlhodobo podporujeme učiteľov finančným príspevkom na bývanie vo výške maximálne 150 eur mesačne. A keďže je našou prioritou udržať a motivovať čo najviac pedagogických zamestnancov vyučujúcich na župných stredných školách, rozhodli sme sa vytvoriť nový motivačný program, prostredníctvom ktorého finančne podporíme, a teda uhradíme výdavky spojené so zvýšením kvalifikácie za dva roky štúdia spolu až do výšky 1 400 eur. Zároveň, je pre nás a najmä študentov dôležité aby ich učili kvalifikovaní a odborne zdatní pedagógovia. Verím, že aj týmto spôsobom budeme motivovať najmä mladých učiteľov, aby si rozšírili svoje obzory,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Príspevok môže byť poskytnutý na preplatenie výdavkov spojených s doplnkovým pedagogickým štúdiom alebo rozširujúcim štúdiom zamestnanca, ktorý je v pracovnom pomere so strednou školou v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, a ktorý sa súčasne prihlásil na niektorý zo vzdelávacích programov.

V praxi to znamená, že ak si učiteľ bude chcieť do svojej aprobácie pridať nový predmet, ktorý bude vyučovať študentov, môže požiadať školu o financie na štúdium. Stredná škola následne zašle potrebné dokumenty na Úrad TTSK.

Príspevok na bývanie

„Priemerný vek pedagogických pracovníkov sa neustále zvyšuje a preto je potrebné prilákať mladých nadšených a motivovaných učiteľov a vytvoriť tak novú generáciu, ktorá nahradí tú súčasnú. Z tohto dôvodu trnavská župa už dlhodobo podporuje učiteľov aj formou príspevku na bývanie,“ vysvetľuje TTSK.

Financie sa poskytujú vo výške maximálne 150 eur mesačne. Ako doplnil riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda, „poskytnutú čiastku je možné použiť výhradne na úhradu nákladov spojených s bývaním, a to na úhradu nájomného, splátok úveru na kúpu nehnuteľnosti alebo úhradu energií, vodného a stočného, a podobne. Teší nás záujem zo strany pedagógov, keďže celkovo sme obdržali 25 žiadostí, z ktorých 20 splnilo naše kritéria.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM