BTW Správy Samospráva

Trnavská župa pripravila pre stredoškolákov súťaž v zachraňovaní života

Súťaže Mladý záchranár župy sa zúčastní 33 škôl v rámci celého kraja.

Ilustračný obrázok k článku Trnavská župa pripravila pre stredoškolákov súťaž v zachraňovaní života
Zdroj: facebook.com/TrnavskyKraj

Žiaci stredných škôl budú súťažiť v poskytovaní prvej pomoci. Súťaž sa uskutoční 22. septembra a bude prebiehať na viacerých stanovištiach v centre Trnavy a v priestoroch Úradu TTSK. Informovala o tom kancelária TTSK na svojej webovej stránke.

Žiaci budú preverení z teoretických znalostí a praktických zručností v poskytovaní prvej pomoci.

„Veľmi nás teší veľký záujem o zapojenie sa do premiérového ročníka súťaže „Mladý záchranár trnavskej župy“. Prihlásili sa žiaci z 33 škôl v rámci celého kraja. Nácvik poskytovania základnej prvej pomoci vnímame ako súčasť vzdelávania mladých ľudí. Našim cieľom je žiakov stredných škôl pripraviť na zvládanie vypätých kritických situácií, keď práve oni môžu v priebehu niekoľkých minút prispieť k záchrane ľudského života,“ povedala Lucia Šmidovičová, riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu TTSK.

A zase tá korona

Súťaž bola pôvodne naplánovaná na jún, no v dôsledku zhoršenej epidemiologickej situácie bola presunutá na september. V rámci prípravy na súťaž už na školách prebehla séria vzdelávacích aktivít.

Porota

Župa súťaž pripravila v spolupráci so Slovenským Červeným krížom. Medzi rozhodcami budú pedagógovia župných stredných zdravotníckych škôl, ako aj zástupcovia Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby a Hasičského a záchranného zboru.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM