han Kultúra

Trnavské divadlo prišlo s VYCHYTÁVKOU: Divákom počas predstavenia postrážia DETI!

Trnavské Divadlo Jána Palárika (DJP) pripravilo pre svojich návštevníkov novú službu - profesionálny babysitting. Ponúka ju divákom, ktorí majú malé deti a návšteva divadelných predstavení je pre nich sťažená.

Ilustračný obrázok k článku Trnavské divadlo prišlo s VYCHYTÁVKOU: Divákom počas predstavenia postrážia DETI!
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V čase sledovania predstavenia v DJP ich deti postrážia animátorky a pripravia im zaujímavé aktivity. Uviedla to pre TASR marketingová riaditeľka divadla Lucia Turňová.

Nová hra

Na začiatok sa ponuka týka inscenácie Dokonalé dieťa z autorskej dielne Mariany Luteránovej a Jána Luterána, na ktorom chcú vyskúšať odozvu verejnosti. „Je to nové predstavenia v našom repertoári a je o deťoch, takže má potenciál, že zaujme práve rodičov,“ povedala Turňová. Spojili sa s organizáciou Tri šišky, ktorá sa orientuje v Trnave na organizovanie programov pre deti. V zrkadlovej sále sa budú s deťmi počas celého predstavenia hrať, budú spolu kresliť, tancovať, vyrábať z plastelíny alebo hliny.

„Zatiaľ to plánujeme realizovať raz v mesiaci, vždy v nedeľu popoludní. Predstavenie, ku ktorému ponúkneme stráženie detí od štyroch rokov, označíme v programovej ponuke,“ uviedla Turňová.

Rodičia by mali svoj záujem o babysitting nahlásiť pri kúpe vstupeniek. Ak ponuka divadla verejnosť zaujme, DJP zváži rozšíriť ju aj na iné inscenácie.

Inscenácia Dokonalé dieťa je uvádzaná ako terapia pre všetkých unavených rodičov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu bez kriku, plaču či prebaľovania. Účinkujú Daniel Zulčák, Alena Pajtinková, Lujza Garajová-Schrameková a Michal Jánoš.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM