Monika Hanigovská Rôzne

Trnavskí Bíli Medvedi sa chystajú: V Kamenáči sa parádne rozlúčia so starým rokom

Lúčenie sa so starým rokom, aké len tak nevidieť. V Kamenáči sa chystá Silvestrovské kúpanie. Vítaní sú povzbudzovači ale aj skúsení plavci.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí Bíli Medvedi sa chystajú: V Kamenáči  sa parádne rozlúčia so starým rokom
4
Galéria
Zdroj: Trnavskí Bíli Medvedi

Po svojom sa so starým rokom rozhodli rozlúčiť členovia Občianskeho združenia Trnavskí Bíli Medvedi. Chystajú svoju tradičnú rozlúčku so starým rokom. Otužilci ale aj zvedavci sa stretnú podľa slov organizátora v posledný decembrový deň o 10:00 v trnavskom Kamenáči na rybníku, ktorý je pri kúpalisku.

Parochne, vtipné čapice a kúpanie

„Silvestrovské kúpanie je našou tradičnou rozlúčkou so starým rokom, nechýbajú parochne, vtipné čapice, občerstvenie,“ povedala pre náš spravodajský portál Trnava24 Katarína Kšinantová z tohto občianskeho združenia.

Okrem vtipnej prehliadky všakovakých vlasových kreácií a doplnkov, či občerstvenia však našich plávajúcich medveďov očakáva predovšetkým samotné „Silvestrovské kúpanie“ v rybníku. „Voda má momentálne okolo 1,5°C, dĺžka pobytu vo vode závisí okrem teploty vody aj od trénovanosti jednotlivca, niektorým stačí 5 minút, ale väčšina zostáva zhruba do 10 minút,“ zhodnotila možný pobyt vo vode Katarína Kšinantová.

Zdroj: Trnavskí Bíli Medvedi

Dôležitosť tréningu

„Pravidelné otužovanie je prospešné pre budovanie imunity, ale bez tréningu by pobyt v takejto ľadovej vode nebol zo zdravotného hľadiska veľmi dobrý nápad. Záujemcom o otužovanie odporúčame začať s dennými studenými sprchami a plávaním v prírodných vodách od jesene. Postupným tréningom sa tak dopracujú aj k takémuto silvestrovskému kúpaniu,“ vysvetlila nám postup otužovania členka Trnavských Bílich Medveďov.

„Stáva, že si niekto chce prvýkrát vyskúšať otužovanie bez prípravy v takejto ľadovej vode. Pobyt vo vode sa však v tom prípade ráta na sekundy. Tak či tak každý ideme do vody na vlastné riziko, takže každý si sám musí zvážiť, či na to má. Za seba by som určite odporúčala aspoň v začiatkoch chodievať plávať so skupinou skúsenejších,“ doplnila na záver Katarína Kšinantová.

Ako vyzerá kúpanie Trnavských Bílich Medvedov si môžete pozrieť v našom albume.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne Trnavskí Bíli Medvedi

Trnavskí Bíli Medvedi v akcií
4
Galéria
Zdroj: Trnavskí Bíli Medvedi
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM