Krimi

Trnavskí policajti zaostrili na motorkárov: Zistili nedostatky, na pláne ďalšia akcia

Trnavskí policajti vykonali kontrolu motocyklistov pri horskom priechode Havran pri Piešťanoch. Zamerali sa na technický stav vozidla a takéto nedostatky zistili.

Ilustračný obrázok k článku Trnavskí policajti zaostrili na motorkárov: Zistili nedostatky, na pláne ďalšia akcia
Zdroj: Dnes24.sk

Trnavskí policajti kontrolovali motocyklistov, ktorí prechádzali cez horský priechod Havran pri Piešťanoch. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

Odhalili aj neshválené časti vozidla

Policajti sa počas víkendu zamerali pri motocyklistoch na technický stav vozidla. Tu zistili napríklad použitie neschváleného výfukového potrubia. „Policajná akcia sa tentoraz niesla v duchu odporúčaní a napriek tomu, že policajti zistili aj drobné priestupky, vodičom boli nedostatky s upozornením odpustené,“ uviedla Linkešová.

Niektorí vodiči motocyklov jazdili iba v letnom vybavení, tričká a krátke nohavice a hoci to zákon neukladá, odev určený pre motocyklistov môže rovnako zvýšiť šance na prežitie. „Vodiči motocyklov si takisto nie zriedka sadnú aj na výkonnejšie motorky, na ktoré nemajú oprávnenie, no počas kontroly sme tieto nedostatky nezistili,“ spresnila hovorkyňa KR PZ.

Na pláne ďalšia policajná akcia

Ako ďalej uviedla, preventívna akcia sa stretla u motorkárov s pozitívnym ohlasom a už teraz polícia plánuje, že sa najbližšie ukážu aj na horskom priechode Biela Hora.

Pre porovnanie, v roku 2016 zaevidovali v policajných evidenciách takmer 126 000 motocyklov, v roku 2017 sa ich počet zvýšil o viac ako 7000 kusov, čo je nárast o viac ako päť percent.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM