Webnoviny - Rôzne

Trnavskí študenti budú jazdiť do školy na retro bicykloch

WEBNOVINY.SK

(WEBNOVINY) – Staré a nepotrebné bicykle zbierajú v Trnave členovia občianskeho združenia Back – Space, ktorí pripravujú pre trnavských študentov netradičný projekt Kolokolo.

Bicykle chcú opraviť a za symbolickú cenu poskytnúť študentom na prepravu po meste.

Za projektom stoja predovšetkým študenti Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorí sa musia presúvať medzi tromi budovami. Stovky študentov musia približne 2,5 kilometrovú vzdialenosť prejsť denne aj niekoľkokrát. Skupina nadšencov cyklistiky sa preto rozhodla využiť trend a posadiť študentov na bicykle. Projekt Kolokolo by im mal poskytnúť približne dvadsať štýlovo prerobených starých bicyklov, ktoré budú môcť využívať za poplatok 15 eur celý semester.

,,Prostredníctvom projektu chceme prebudiť v študentoch chuť a vôľu chodiť radšej na bicykli ako na autách, ukázať im, že jazdiť na bicykli je štýlové, zábavné a zdraviu a životnému prostrediu prospešné. Celé to spustíme v septembri,“ povedal Patrik Hudák z Back Space.

Projekt Kolokolo však podľa neho neskončí len pri bicykloch. Občianske združenie plánuje k budovám fakulty nainštalovať aj moderné stojany. ,,V prvej fáze budú stojany prioritne pri budovách univerzity, neskôr by mohli pribudnúť ďalšie na frekventovaných miestach Trnavy,“ dodal Hudák.

V prvom roku je projekt určený pre študentov Univerzity sv. Cyrila a Metoda, v ďalšom roku sa ráta s jeho rozšírením aj na ďalšie vysoké školy v Trnave.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM