Rôzne

Trnavský kraj podporí turistiku na kolesách: Pribudnú cyklotrasy i nové značenie

Samosprávny kraj má v pláne viacero cyklistických projektov. Chce nechať obnoviť označenie na cykloturistických cestách aj podporiť budovanie nových cyklochodníkov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj podporí turistiku na kolesách: Pribudnú cyklotrasy i nové značenie
Zdroj: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) má v pláne obnoviť značenie na 264 kilometroch svojich cykloturistických ciest a hľadá dodávateľa prác. Na projekt má vyčlenených 49 000 eur bez DPH, záujemcovia sa môžu prihlásiť do 4. septembra. Obnova sa bude týkať inštalácie dopravných značiek, informačných panelov a značenia ciest.

Projekt zahŕňa 23 cykloturis­tických úsekov vo väčšine zo siedmich okresoch TTSK.

Najdlhším z nich je Vážska cyklomagistrála v úseku Hlohovec-Horná Streda v dĺžke 27,7 kilometra, najkratším Ducové-Ducové hradisko v dĺžke 1,2 kilometra. Nového značenia by sa mali dočkať aj úseky ako Moravany nad Váhom-Jelenie jamy, rieka Morava-Holíč, Hrebeňovka Inovca, Galanta-Vodná nádrž Kráľová, Po stopách vodných mlynov z Galanty do Čiernej vody a Jelky či Zlatnícka dolina – Vodná nádrž Mlynky.

Podpora pre nové cyklotrasy a cyklochodníky

Kraj podporuje cyklodopravu v regióne aj dotáciami na budovanie nových cyklotrás a cyklochodníkov. Podľa informácií hovorcu kraja Patrika Velšica čiastkou 22 000 eur prispeje na projektovú dokumentáciu 40 kilometrov dlhej trasy, ktorá spojí deväť obcí v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Bude prechádzať obcami Horné Saliby, Dolné Saliby, Jahodná, Kráľov Brod, Matúškovo, Mostová, Tomášikovo, Trstice a Vozokany.

Dovedna TTSK finančne podporí projektové dokumentácie cyklotrás sumou 218 958 eur, vďaka čomu by mohlo pribudnúť viac ako 80 kilometrov cyklotrás, ktoré budú realizovať mestá a obce.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM