Webnoviny - Rôzne

Trnavský kraj už vie, kde nechce kamióny

Krajský úrad pre cestnú dopravu v Trnave navrhol ministerstvu dopravy viac ako päťdesiat dopravných uzlov na umiestnenie zákazových značiek pre tranzit kamiónov nad 12 ton cez cesty druhej a tretej triedy.

(WEBNOVINY) – Pôvodne mal takýchto miest určených až 69, neskôr ich zredukoval na 56. Agentúre SITA to povedal prednosta Ján Prievozník.

Pri vytypovaní križovatiek, na ktoré by mali v budúcnosti pribudnúť zákazové značky pre nákladnú dopravu, sa podľa Patrika Velšica z Trnavského samosprávneho kraja vychádzalo z porovnávania výsledkov sčítania dopravy z roku 2005 a 2010. Financovanie celého projektu, ako aj osadenie značiek, by mala zabezpečiť Národná diaľničná spoločnosť.

Kamióny požadujú z ciest druhej a tretej triedy vylúčiť starostovia obcí, ale aj predstavitelia krajskej samosprávy. Ťažké vozidlá podľa ich vyjadrení cesty ničia, situácia sa zhoršila po zavedení mýta na diaľniciach a cestách prvej triedy začiatkom minulého roku. Pôvodne mal byť v novele cestného zákona zapracovaný generálny zákaz tranzitu kamiónov nad dvanásť ton po cestách druhej a tretej triedy. Keď návrh neprešiel, zákaz sa má riešiť dopravným značením na vybraných úsekoch ciest.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM