Správy

Trnavský kraj zvyšuje podporu malého a stredného podnikania: Otvára ŠPECIÁLNU akadémiu

Trnavský samosprávny kraj otvára novú KIRA Akadémiu. Chce tak zlepšiť podporu podnikateľov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj zvyšuje podporu malého a stredného podnikania: Otvára ŠPECIÁLNU akadémiu
Zdroj: Unsplash.com

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) spolu s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou (KIRA) a inovačným štúdiom Kiuub spustil vzdelávací a rozvojový program s názvom KIRA Akadémia. TASR o tom informoval odbor komunikácie TTSK.

Treba sa prihlásiť

Ide o jeden z konkrétnych výstupov, ktoré vzišli z odporúčaní v rámci stratégie rozvoja malého a stredného podnikania na roky 2022 až 2027.

Do programu sa môžu záujemcovia prihlásiť do pondelka 17. apríla prostredníctvom novej informačno-komunikačnej platformy www.akademia.podnikamvkraji.sk.

Prečítajte si tiež

„Vypracovaná stratégia a jej realizácia v praxi zlepší kvalitu služieb a produktov vznikajúcich v kraji. Aj vďaka nej je tento rok v oblasti podpory malého a stredného podnikania prelomový. Spustili sme informačno-komunikačnú platformu, na čo nadväzujeme konkrétnou formou podpory – KIRA Akadémiou. Počas nasledujúcich troch mesiacov podnikateľom prostredníctvom workshopov s odborníkmi pomôžeme podržať vlastné podnikanie. Záujmom je, aby firmy pretavili nadobudnuté poznatky do praxe, pričom za najväčší progres jednu z nich odmeníme sumou 5-tisíc eur,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Pre koho je určený?

Do programu sa môžu prihlásiť firmy fungujúce minimálne tri roky, ktoré majú sídlo na území Trnavského kraja. Registrácia je kapacitne obmedzená, preto v prípade vyššieho počtu prihlásených záujemcov bude nasledovať výber vhodných kandidátov na absolvovanie programu. Následne sa uskutoční úvodné podujatie, ktoré je naplánované na štvrtok 20. apríla.

Od apríla do júna je naplánovaných osem workshopov s odborníkmi, ktorí sa zameriavajú na malé a stredné podnikanie v rôznych oblastiach. „Po úvodnom stretnutí získajú prihlásené firmy širokospektrálne vedomosti, ktoré im pomôžu udržať podnikanie a aj ho naďalej rozvíjať. Odborníci dajú účastníkom odpovede na otázky, ako rozumne narábať s financiami, ako predať svoj produkt na trhu, ale napríklad aj to, ako prilákať nové talenty a šikovne riadiť vlastný biznis,“ uviedol Marek Krnáč z KIRA.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM