BTW Kultúra Správy

Trnavský piknik premení Kalváriu na rozprávku! Prípravy vrcholia

Nedeľu si budeme môcť s rodinou a priateľmi spríjemniť na Trnavskom pikniku.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský piknik premení Kalváriu na rozprávku! Prípravy vrcholia
11
Galéria
Zdroj: Zaži v Trnave

Už najbližšiu nedeľu 2. augusta sa bude konať obľúbená komunitná akcia Trnavčanov. Stretnutia s priateľmi a príjemne trávený čas s rodinou na Trnavskom pikniku sa tentokrát bude niesť v rozprávkovom duchu. Sľubujú to usporiadatelia z mestskej organizácie Zaži v Trnave!.

Piknik v rozprávke

Areál Kalvárie podľa usporiadateľa Jána Nováka vtiahne návštevníkov do sveta fantázie a dobrodružstva. „Priestor parku pretvoríme na krajinu za siedmimi horami a dolinami. Priamo pred vašimi zrakmi ožijú hrdinovia z obľúbených knižiek a bájnych príbehov. Zoznámite sa s Donom Quijotom, odhalíte skrýšu Robina Hooda a jeho družiny. Pripijete si chutnou limonádou s vždy kamarátskym a výrečným Vikingom alebo sa spýtate, aké je to ,,žiť si na vysokej nohe” chodúlistu a šaška Fjodora,“ povedal.

Bohatý program

Pre deti mesto pripravilo interaktívne príbehy a kreatívne dielničky, chýbať nebude divadlo. „Deti si užijú divadielko z dielne Kráľovstva na povale, alebo budú tajiť dych od napätia pri čítaní rozprávok s Braňom Mosným z Divadla Jána Palárika. Zároveň si môžu odniesť suvenír – knižku z čitateľského brlohu, ktorý prichystá Knižnica Juraja Fándlyho,“ prezradil Novák.

Pripravené pre návštevníkov budú aj oddychové zóny, hamaky, bohaté občerstvenie a osvieženie formou tradičných a netradičných pokrmov i nápojov. „Vašu zvedavú náturu zasýti Emília Valachovičová s prednáškou o Kalvárii a príjemnou bodkou za celým dňom bude hudobník Peter Adamov,“ dodal.

Trnavský piknik sa bude konať od 14.00 do 20.00 hod v Parku pri Kalvárii.

Článok pokračuje pod galériou.

Dobrovoľníci vytvárajú freestyle sedenie na Kalvárii
4
Galéria

Dobrovoľníci v akcii

Prípravy na piknik aktuálne vrcholia. Poslanec mestského zastupiteľstva a známy trnavský dobrovoľník Ladislav Beňo prezradil pre Dnes24, že areál pikniku bude bohatší o jednu novinku – „freestyle“ sedenie na betónovom múre medzi Kalváriou a cukrovarom.

„Vyrobili sme s dobrovoľníkmi a primontovali na múr až sedem takýchto netradičných sedení. Každé má dĺžku tri metre a poslúži nielen na sedenie. Možno si tam aj ľahnúť, je to ideálne miesto na opaľovanie sa,“ povedal a dodal, že zelený pás priamo pod sedením ešte pred piknikom zamulčujú.

Dobrovoľníckych prác sa zúčastnil aj trnavský primátor Peter Bročka. Okrem výroby sedenia pokosil celú plochu parčíka. na fotografiách v galérii sa nenachádza, pretože je ich autorom. Dobrovoľníci pomohli pripraviť parčík k Trnavskému pikniku aj vyčistením od odpadkov.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM