Dominika Handzušová Rôzne

Trnavský piknik sa sťahuje: Skryte sa pred slnkom pod stromy Botanickej záhrady

Spoznajte bližšie trnavskú Botanickú záhradu na Prednádraží. V nedeľu sa tu bude konať tretí Trnavský piknik.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský piknik sa sťahuje: Skryte sa pred slnkom pod stromy Botanickej záhrady
Zdroj: Dnes24.sk

Po dvoch jesenných ročníkoch v Ružovom parku sa Trnavský piknik sťahuje na nie všetkým známe miesto. Oživí bývalú Botanickú záhradu.

Krásy Botanickej záhrady môžete spoznať počas Trnavského pikniku. Ak všetko, najmä s počasím, dopadne podľa predstáv, podujatie sa uskutoční v nedeľu 19. júla od 15:00 hod.

Z histórie Botanickej záhrady

Založená bola už v roku 1967 ako Botanická záhrada Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Trnave. V roku 1986 sa fakulta presťahovala do Bratislavy a záhrada stratila pôvodné využitie. Neobnovením štatútu botanickej záhrady podľa novelizovanej legislatívnej úpravy v roku 1995 došlo k jej zániku. Zachovala sa len plocha pre praktickú výučbu dendrologického charakteru (arborétum). Zrevitalizovali a obnovili ju v rokoch 2006–2011, teraz je otvorená aj pre verejnosť.

Súťaž o najlepší koláč

Pre piknik je charakteristická príjemná neformálna atmosféra, farebné deky a piknikové koše s dobrým jedlom a koláčmi. Súčasťou pikniku bude kultúrny program pre deti i dospelých. Hudbou piknik spestrí Ado Juráček, ktorého preslnené rytmy premenia v okamihu zem na exotický ostrov. Pre deti je pripravené predstavenie Bratia Grimovci v podaní divadla Zkufravon.

Ďalšiu stránku pikniku zaobstará originálne občerstvenie, medzi inými aj domáce limonády. Pochváliť sa budete môcť obľúbeným koláčom, ktorý dokonca môžete prihlásiť do súťaže o najlepší koláč verejnosti. Nebudú chýbať spoločenské hry a detský kútik. Novinkou bude Graffiti jam a chodenie po lane.

Čítajte tiež:
Koncerty pod holým nebom v Sade Antona Bernoláka: Pozrite si PROGRAM Proma Frajdej
Príjemné schladenie pri prehliadke sakrálnych pamiatok: TAKTO sú v lete otvorené kostoly

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM