Rôzne

Týždeň mobility v Trnave: Čaká nás Deň bez áut aj bezplatné jazdy na kolobežkách

Týždeň mobility prinesie do Trnavy zaujímavé aktivity. Chýbať nebude tradičný Deň bez áut či testovacia jazda cargo elektrobicyklov.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň mobility v Trnave: Čaká nás Deň bez áut aj bezplatné jazdy na kolobežkách
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Mapu trás pre peších po Trnave umiestni v úvode tohtoročného Európskeho týždňa mobility (ETM) na Staničnú a Šrobárovu ulicu trnavská radnica.

Namiesto obvyklých Raňajok pre nemotoristov prináša tzv. lunch walking, odmenu v podobe kávy alebo jabĺčka pre tých, ktorí preukázateľne prejdú v stredu 22. septembra aspoň 2 500 krokov.

Pripravené sú aj ďalšie aktivity, informovala o tom koordinátorka ETM v Trnave Petra Vráblová.

Deň bez áut

„V stredu 22. septembra nás čaká už tradičný Deň bez áut. Radlinského ulicu premení na oddychovú zónu, bude patriť chodcom, športovcom a umelcom. Od 12. hodiny ju pre autá uzavrieme a budú sa tam dať čítať knihy, kúpiť občerstvenie, či len tak si posedieť, vypočuť si hudobné vystúpenie, pozrieť si dokument Na Liberte okolo Slovenska, vybicyklovať si nápoj a mnoho ďalšieho,“ uviedla Vráblová.

Prečítajte si tiež

Bezplatné jazdy

Uskutoční sa aj testovacia jazda cargo elektrobicyklov pre záujemcov, ktorí chcú byť súčasťou projektu Trnavská rodina na kolesách, pozornosti neujde ani nový fenomén – kolobežky.

V spolupráci s prevádzkovateľom zdieľaných elektrokolobežiek budú od 13. hodiny pripravené bezplatné jazdy.

„Súčasťou mikromobility v mestách sú aj mamičky s deťmi. Tento rok sme si ich vytypovali ako cieľovú skupinu a oslovili projektom Bezpečne s kočíkom, na ktorom sa dozvedia o bezpečnom pohybe v meste a o bezpečnostných prvkoch kočíkov,“ doplnila Vráblová.

Počas ETM sa Trnavčania môžu tešiť vo viacerých objektoch na pešej zóne na Hlavnej ulici na malú pouličnú výstavu ilustrácií amerického autora Andyho Singera, ktorého diela vtipnou formou reagujú na aktuálne dopravné témy a problémy.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM