Správy

UCM a Trnavská univerzita spojili sily: Počas leta pripravujú DETSKÚ univerzitu

Univerzity v Trnave pripravujú spoločnú Detskú univerzitu. Projekt Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave, Trnavskej univerzity a OZ Lifestarter je určený pre deti vo veku od sedem do 15 rokov.

Ilustračný obrázok k článku UCM a Trnavská univerzita spojili sily: Počas leta pripravujú DETSKÚ univerzitu
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Od 1. do 4. júla im ponúkne zážitkové učenie a zábavné aktivity, informovala rektorka UCM Katarína Nováková Slobodová.

Čo ich čaká?

V rámci denného detského tábora môžu deti navštíviť vedecké pracoviská obidvoch univerzít. Pod vedením odborníkov zaujímavým spôsobom získajú nové poznatky z rôznych oblastí vedy a výskumu.

„Naším cieľom je podnietiť ich zvedavosť a ukázať im, že štúdium na vysokej škole môže byť zaujímavé a obohacujúce zároveň,“ povedala rektorka.

Čaká ich aj promócia

Počas jedného týždňa účastníci Detskej univerzity navštívia štyri fakulty, Fakultu masmediálnej komunikácie a Fakultu sociálnych vied na UCM, Filozofickú a Pedagogickú fakultu na Trnavskej univerzite. Okrem zážitkového programu absolvujú aj slávnostnú imatrikuláciu a promóciu.

„Spoločná Detská univerzita je jedným z prvých projektov spolupráce oboch univerzít, ktoré môžu vnímať obyvatelia Trnavy a blízkeho okolia,“ skonštatoval Miloš Lichner, poverený rektor Trnavskej univerzity.

Detská univerzita je inšpirovaná existenciou detských univerzít v Európe. Jej predchádzajúcich sedem ročníkov pripravila Univerzita sv. Cyrila a Metoda. Detská univerzita UCM bola prvým projektom svojho druhu v Trnavskom samosprávnom kraji.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM