Dominika Handzušová Rôzne

Ukážte, akí ste lokálpatrioti: Koľko toho viete o známej trnavskej dominante? KVÍZ

Hrdo sa týči nad Trojičným námestím a špeciálne ju netreba predstavovať ani cezpoľným. Mestská veža je bezpochýb jednou z dominánt nášho mesta. Otestujte sa, ako dobre ju poznáte.

Ilustračný obrázok k článku Ukážte, akí ste lokálpatrioti: Koľko toho viete o známej trnavskej dominante? KVÍZ
Zdroj: TASR

Mestská veža je jednou z mnohých pamiatok, ktoré možno obdivovať v Malom Ríme. Vlastne mnohé pamiatky je možné sledovať aj priamo z nej. Ochodza preto láka domácich i turistov. Ukážte, akí ste lokálpatrioti a trúfnite si na 10 otázok, týkajúcich sa práve Mestskej veže.

Ku každej otázke máte tri možnosti, správna je vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vašim priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Ako dobre poznáte dominantu Trnavy?

Otestujte sa aj v iných oblastiach! Overte si, či poznáte trnavský šport, známe osobnosti z nášho regiónu, notoricky známe fakty o Trnave, alebo či máte prehľad v letných prázdninových atrakciách nášho regiónu.

Čítajte tiež:
Veža, ktorá v Trnave stráži čas: Pozrite si pamiatky ako na dlani

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM